دسترسی سریع
کد خبر: ۱۱۳۸۱
۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۴
همزمان با سالروز شکست حصر آبادان؛

۶ رمان با موضوع دفاع مقدس در آبادان رونمایی شد

همزمان با سالروز شکست حصر آبادان ۶ رمان تولید شده در حوزه هنری با موضوع دفاع مقدس در استان خوزستان و شهر آبادان رونمایی شد.

۶ رمان با موضوع دفاع مقدس در آبادان رونمایی شدبه گزارش روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، به مناسبت سالروز شکست حصر آبادان، ویژه‌برنامه شب خاطره همراه با آیین رونمایی از ۶ رمان تولیدشده مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، پنجم مهرماه با حضور سید محمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور، علی‌اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان، میلاد عرفان‌پور، رئیس مرکز آفرینش‌های ادبی و مرکز موسیقی حوزه هنری و جمعی از مسئولان و هنرمندان در سالن خلیج فارس سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد.

میلاد عرفان‌پور، رئیس مرکز آفرینش‌های ادبی و مرکز موسیقی حوزه هنری در این مراسم که همراه با آیین رونمایی از شش کتاب دفاع مقدس بود، با تاکید بر اینکه باید حقایق جنگ را به گوش مردم و جامعه امروز رساند، اظهار داشت: استان خوزستان و به ویژه شهر‌های آبادان و خرمشهر جز پایگاه‌های اصلی جنگ و دارای پیشینه‌ای غنی از ایثار و جانفشانی مردم در دوران دفاع مقدس است که باید به صورت جد مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: باتوجه به ظرفیت گسترده‌ای که در حوزه دفاع مقدس وجود دارد نیازمند رویکرد مناسبی برای پرداختن به محتوای کتاب‌های دفاع مقدس هستیم تا دستاورد‌های دفاع مقدس و حماسه‌های عظیمی که در این هشت سال به وقوع پیوسته است، به شکل مستند و جذاب به مردم ارائه شود.

عرفان‌پور با اعلام آمادگی مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری مرکزی آمادگی برای برگزاری چنین رویداد‌های ثمین و ارزشمندی گفت: شش اثری که امروز در رابطه با مقاومت مردم خرمشهر رونمایی شد ماحصل تلاش طولانی مدت هنرمندانی است که برای شناساندن دفاع مقدس به مردم تلاش مضاعف کردند و این کار بسیار ارزشمندی است. یکی از برنامه‌های ما در مرکز آفرینش‌های ادبی هم توجه به مولفان حوزه ادبیات پایداری است و تلاش ما این است که قدم موثری در راستای رشد و گسترش محصولات فرهنگی و هنری این حوزه برداریم.

وی افزود: این همت و غیرت بود که ما را سربلند نگه داشت، حصر آبادان شکسته شد تا امروز با خودباوری و اعتماد بنفس می‌توانیم بگوییم حصر اقتصادی را نیز شکست دادیم، حصر علمی را نیز خواهیم شکست تا دشمن را وادار به عقب نشینی از نقشه‌های شوم خود کنیم.

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رییس جمهور نیز در این مراسم بیان کرد: در تمامی حوزه‌ها از جمله فرهنگ و اقتصاد و حوزه تجهیزات خود را باید قدرتمند کنیم تا دشمن بداند که هر اقدامی کند؛ پاسخ کوبنده داده خواهد شد.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: داعش جنایتکاری که انواع و روش‌های قتل و جنایت را انجام داد با ورود جوانان شجاع ایران، زمینگیر و نابود شد و امروز شعاع تاثیرگذاری انقلاب اسلامی فراتر از مرز‌های جغرافیایی ایران است، هرجایی مظلوم هست امید آن‌ها به جوانان ایران خواهد بود.

معاون پارلمانی رییس جمهور نیاز امروز را فرهنگ ایثار دانست و گفت: این فرهنگ حماسی باید به نسل‌های جدید انتقال داد، اگر در زمان کرونا این فرهنگ وجود نداشت این بیماری منحوس را شکست نمی‌دادیم.

وی با اشاره به مشکل آب در استان‌های کشور، اظهار کرد: رییس جمهور تا کنون ۶ بار به استان خوزستان سفر کرده تا کم کاری‌های گذشته را جبران کند، همزمان نیز در کل کشور کار آغاز شده و دولت برای رفع مشکل آب از همه توان و امکانات خود استفاده کرده است که در همین راستا نیز، تعامل با همسایگان نیز جز سیاست‌های دولت است.

نقش پررنگ زنان در جنگ

همچنین در این محفل حسینی محراب، استاندار خوزستان نقش زنان در طول جنگ را انکار ناپذیر دانست و گفت: فرهنگ و جامعه شناسی آبادان، این شهر را به عنوان یک مکتب فکری به کشور معرفی کرده که علاوه بر این نیز، شور، نشاط و شادابی مختص این شهر را در جنگ مشاهده کردیم.

حسینی محراب بیان کرد: کار‌های خوبی در حوزه عمران این شهر انجام و در سفر دوم ریاست جمهور به استان خوزستان مصوبات خوبی در نظر گرفته شده که با تخصیص منابع مالی این مصوبات، تحول خوبی در زمینه‌های مختلف فرهنگی، عمرانی و شهری رقم زده خواهد شد.

گفتنی است؛ کتاب وقتی حیات خواب بود نوشته الهه طاهریان، هفت هزار و سی صد و یک روز بعد به قلم راضیه بهرامی راد، نور چشمی از مهدیه جلالی، میحانه میحانه به نویسندگی محبوبه حاجیان نژاد، بشکوچ از سلمان کریمی و خون براده‌هایی از شهر به قلم مهدی زارع شش کتابی هستند که توسط انتشارات سوره مهر حوزه هنری به چاپ رسیدند در این مراسم رونمایی شدند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار