دسترسی سریع
کد خبر: ۱۱۵۰۲
۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴
دیدار امام جمعه تبریز با عوامل همایش «شمیم وحدت»؛

نفاق مهمترین سلاح دشمنان قسم خورده برای ضربه زدن به جامعه اسلامی است

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: منشأ اصلی تفرقه در جامعه اسلامی دشمنان قسم خورده‌ای هستند که هرجا بتوانند از شمشیر نفاق برای ضربه زدن به انسان‌های آزاده‌ای استفاده می‌کنند که در مقابل ظلم و فساد بپا خاسته اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم یکشنبه در دیدار با عوامل برگزاری و جمعی از شرکت کنندگان در همایش ادبی «شمیم وحدت» در تبریز اظهار داشت: بزرگترین مفاهیم بشری را می‌توان در شعر مطرح کرد و این هنر قابلیت بیان تمام مشترکات دینی و فرهنگی بین اقوام و ملت‌ها را دارد و می‌تواند دل‌های سلیم را به هم نزدیک کند.

وی با تاکید بر اینکه شعر وحدت می‌آفریند و شعر وحدت پلی است است که می‌تواند عاشقان نبی مکرم اسلام (ص) و حضرات ائمه معصومین (ع) را از این سو و آن سوی جهان بهم برساند، ادامه داد: بدون شک کسی که قلم، هنر و فکرش در این مسیر متعالی ایفای نقش می‌کند، از عمق دل و ذهن نیز به این مفاهیم اعتقاد عمیق دارد.

 امام جمعه تبریز خاطر نشان شد: منشأ اصلی تفرقه دشمنان قسم خورده‌ای هستند که هرجا بتوانند از شمشیر نفاق برای ضربه زدن به انسان‌های آزاده‌ای استفاده می‌کنند که در مقابل ظلم و فساد بپا خاسته اند و در این بین هنر و ادبیات از عوامل اصلی تغییر دهنده هویت جاهلی به هویت متمدن اسلامی است و شعر در قله این هنرهاست که جوشش و آگاهی را به انسان هدیه می‌کند.

وی تصریح کرد: در این میان شعر وحدت ممتازترین نوع شعر است و حقیقت، خیر و زیبایی سه ویژگی اصلی چنین شعری است به این معنی که شعر وحدت باید برگرفته از معانی حقیقی خیر را در جامعه بگستراند و زیبایی معارف اسلام را به رخ همگان بکشاند و این‌ها همان مشخصه‌های شعر آئینی است که وحدت را در عرصه ملی و جهان اسلام فارغ از نوع مذهب و قومیت رقم می‌زند.

حجت الاسلام آل هاشم گفت: پرداختن به موضوع فلسطین و جلوگیری از فراموشی این مهم به عنوان مسأله اول جهان اسلام، روشن گری در برابر استکبار و تشکیل نهضت ملی و فراگیر برای ریشه کنی تکفیر از پایه‌ها و اساس شعر وحدت هستند که باید شعرای مؤمن و متعهد در خلق آثار هنری خود به آن توجه داشته باشند.

گفتنی است در این دیدار جمعی شاعران برگزیده و پیشکسوت شرکت کننده در همایش ادبی «شمیم وحدت» که به همت اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی برگزار شد، علاوه بر شعرخوانی با مضمون و محتوای وحدت بر لزوم تقویت این مولفه مهم در  بین اهل تشیع و تسنن و مقابله با توطئه‌های دشمنان برای ایجاد نفاق و انشقاق در جامعه اسلامی تاکید کردند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار