کد خبر: ۱۱۶۷۰
حجت الاسلام حسینی تاکید کرد:

کادرسازی از مهمترین رسالت‌های کانون‌های فرهنگی و تبلیغی

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: کادرسازی برای نظام اسلامی یکی از مهمترین انتظارات از کانون‌های فرهنگی و تبلیغی است تا علاوه بر کار‌های روبنایی و عمومی در عرصه زیربنایی نیز قدم‌هایی بردارند.
۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۵

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام سید محمود حسینی در نشست کانون‌های فرهنگی تبلیغی شهرستان تبریز با اشاره به فرمایش حضرت امیرالمومنین علی (ع) که فرموده اند فرزند زمان خود باش، اظهار داشت: بر این اساس ما باید خود را نسبت به موضوعات و دانش‌های زمان خود بروز کنیم و در مقابل رویداد‌ها و اتفاقات نیز به موقع و در زمان لازم واکنش نشان داده و موضع گیری کنیم.

وی با تاکید بر لزوم موقعیت شناسی و درک زمان افزود: به لطف الهی در ایران اسلامی دیده بان و راهبری بصیر در راس امور حضور دارند و همین امر موضع گیری و اتخاذ رویکرد در زمان‌های حساس و غبارآلود را بر اساس فرمایشات و منویات ایشان برای ما راحت‌تر می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی تصریح کرد: رسالت و اعتبار کانون‌های فرهنگی و تبلیغی به واسطه عملکرد و پیشینه قوی آن‌ها با هیچ یک از کانون‌های فعال در جامعه قابل قیاس نیست و با توجه به تاکیدات و رهنمود‌های فرموده‌های مقام معظم رهبری وظیفه ذاتی این کانون‌ها در برهه کنونی جهاد تبیین و امیدآفرینی است.

وی خاطر نشان شد: مجوز‌های سازمان تبلیغات اسلامی نیز جایگاه و اعتبار ویژه‌ای به کانون‌های فرهنگی و تبلیغی  بخشیده و به واسطه اینکه این  سازمان زیر نظر مستقیم مقام معظم رهبری فعالیت می‌کند و با توجه به ارتباط مستقیم این کانون‌ها با سازمان تبلیغات اسلامی انتظارات ویژه‌ای از آن‌ها وجود دارد.

حجت الاسلام حسینی گفت: البته عملکرد برخی از کانون‌های فرهنگی و تبلیغی حتی بسیار قابل اعتناتر و پربارتر از برخی ادارات و نهادهاست و با توجه به همین ظرفیت‌ها تبلیغ اسلام ناب و انقلاب اسلامی دو وظیفه اصلی این کانون هاست و انتظار این است که علاوه بر فعالیت‌های عمومی هر کدام از کانون‌ها در یک حوزه تخصصی نیز ورود و فعالیت کنند.

وی خاطر نشان شد: ورود کانون‌های فرهنگی و تبلیغی در چنین عرصه‌ای نه تنها زمینه ساز انجام کار‌های تخصصی در هر یک از حوزه‌ها و تولید اطلاعات و محتوای غنی می‌شود بلکه این تشکل‌ها را به بازوی توانمند سازمان تبلیغات اسلامی در این حوزه‌ها نیز بدل کرده و زمینه فاصله گرفتن سازمان از تصدی گری امور را فراهم می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اظهار داشت: کانون‌ها مجموعه‌های مذهبی مردم نهادی هستند که انتظار می‌رود بر اساس اقتضائات زمان و با بروزرسانی دانش و اطلاعات خود نسبت به رویداد‌ها واکنش و جریان سازی به هنگام داشته باشند و کادرسازی برای نظام اسلامی یکی از مهمترین انتظارات از این مجموعه هاست تا علاوه بر کار‌های روبنایی و عمومی در عرصه زیربنایی نیز قدم‌هایی بردارند.

حجت الاسلام حسینی تأکید کرد: رسیدگی و نظارت مجموعه تبلیغات اسلامی بر زمینه‌ها و عناوین فعالیتی کانون‌های فرهنگی و تبلیغی نیز با هدف حمایت از آن‌ها صورت می‌گیرد و انتظار می‌رود ارتباط متقابل از سوی کانون‌ها با مجمع کانون‌های فرهنگی و تبلیغی به عنوان رابط این مجموعه‌ها با سازمان تبلیغات اسلامی بیش از پیش تقویت شود.

ارسال نظر