دسترسی سریع
کد خبر: ۱۱۷۷۸
۰۲ آبان ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان خبر داد:

آغاز عملیات «پرچمداران کربلای حسینی تا پرچمداران کربلای خمینی»

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان از آغاز عملیات فرهنگی «پرچمداران کربلای حسینی تا پرچمداران کربلای خمینی» از اوایل آبان‌ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین مهدی فوقی مدیر کل تبلیغات اسلامی اصفهان  پیش از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگیِ ایثار و شهادت اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، ضمن اشاره به اهمیت نهادینه شدن روحیه ایثارگری و شهادت‌طلبی در جامعه افزود: نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در میان عموم جامعه و گذشتن از حقوق فردی برای فداکاری و رسیدن به آرمان‌های والاتر، از یک طرف یکپارچگی و انسجام ملی را تقویت می‌کند و از سوی دیگر قدرت بازدارندگی در برابر متجاوزان به میهن و ارزش‌های الهی و انسانی را افزون می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: پاسداشت و تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگران به عنوان صحنه‌سازان ایثار و مقاومت، باید به فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود و مجموعه‌های فرهنگی، هیئات مذهبی و تشکل‌های دینی و مساجد آن را به طور ویژه در دستور کار خود قرار دهند. وی خاطر نشان کرد: این اداره کل به عنوان مسئول کارگروه اقشار و تشکل‌های مردمیِ شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان، طرح عملیاتی«پرچمداران کربلای حسینی تا پرچمداران کربلای خمینی» را در استان اجرا خواهد کرد. حجت‌الاسلام‌والمسلمین فوقی گفت: بر اساس این طرح، رزمایشی مشترک به مدت یک سال با همکاری تشکل‌های دینی و هیئات مذهبی، در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با برنامه‌های محوری تعیین شده، اجرا می‌شود.

وی اظهار کرد: در همین راستا، آیین افتتاحیه این طرح همراه با تجلیل از مقام شامخ مداحان و پیرغلامان شاهد و ایثارگر استان، روز پنج‌شنبه 4 آبان ماه از ساعت 15 تا 17 در خیمه حسینی گلستان شهدای اصفهان برگزار خواهد شد؛ بنیاد شهید و امور ایثارگران، صداوسیما، شهرداری، اتاق‌های اصناف و بازرگانی، بسیج مداحان، شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان و سایر دستگاه های عضو کارگروه اقشار و تشکل‌های مردمی شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان در برگزاری این آیین با اداره کل تبلیغات اسلامی همکاری دارند.

آغاز عملیات «پرچمداران کربلای حسینی تا پرچمداران کربلای خمینی» در اصفهان

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار