دسترسی سریع
کد خبر: ۱۱۸۰۹
۰۳ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۶

۴ استعداد قرآنی برتر بوشهر گواهینامه سطح ۶ قرائت تطبیقی را کسب کردند

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی بوشهر از کسب گواهینامه سطح ۶ قرائت تطبیقی قرآن کریم توسط ۴ استعداد قرآنی برتر این استان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر، جواد احمدی منفرد ۲ آبان ۱۴۰۲ اظهار داشت: سال دوم از سری دوم دوره تخصصی استعداد‌های قرآنی استان بوشهر با همکاری مؤسسه قرآن و عترت بینات بوشهر و اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر آغاز خواهد شد.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی بوشهر افزود: اولین دوره تخصصی پرورش استعداد‌های درخشان قرآنی با رویکرد آموزش تلاوت‌های تقلیدی در سال ۹۵ جهت تقویت بنیه صوت و لحن و تجوید و آماده‌سازی مستعدین حوزه قرائت قرآن کریم، در استان برگزار شد که تاکنون بیش از ۱۰۰ نفر طی این مدت ۶ ساله آموزش، از آموزش‌های تخصصی صوت و لحن و تجوید بهرمند شده‌اند.

وی افزود: از این افراد در قالب کاروان‌های قرآنی و محافل قرآنی در ایام مناسبتی هفته وحدت، دهه فجر و سایر مناسبت‌ها استفاده می‌شود و پس از طی مراحل اولیه و آزمون‌های مربوطه، استعداد‌های قرآنی وارد مرحله دوم یعنی مرحله قرائت تطبیقی می‌شوند که در این مرحله بر اساس آموخته‌های قبلی خود طی سالیان گذشته در دوره، قادر به ارائه تلاوت مطلوب و اصولی بر اساس رعایت مقامات و الحان خواهند بود.

احمدی منفرد خاطر نشان کرد: مرحله دوم این دوره از آموزش‌ها یعنی تلاوت‌های تطبیقی نیز از سال ۹۸ با حضور استعداد‌هایی که دوره قرائت تقلیدی را گذرانده بودند آغاز شد و تاکنون ۴ نفر از استعداد‌های قرآنی برتر در رشته قرائت تطبیقی موفق به کسب گواهینامه سطح ۶ قرائت تخصصی قرآن کریم از سازمان دارالقرآن الکریم کشور شده‌اند.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان بوشهر خاطر نشان کرد: تعداد ۳۰ نفر از بهترین‌ها، در رده سنی ۹ تا ۱۸ سال پسران، در رشته قرائت و تلاوت‌های تقلیدی شناسائی شده‌اند که در این دوره حضور خواهند داشت.

وی در خاتمه سخنان خودئ ابراز داشت: عبدالله محبوبی و عباس هاشمی از اساتید برجسته استان و کشور از مدرسین  این دوره قرآنی هستند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار