کد خبر: ۱۱۸۲۷
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

یهودی‌ها از جنگ جهانی بیشترین سوء استفاده را کردند

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی عنوان داشت: دوره‌ای که پهلوی در ایران سر کار آمد پیوند محکمی با صهیونیستی‌ها بست، هر چند در ظاهر به گونه‌ای دیگر وانمود می‌کرد و، اما پهلوی به غلام زرخرید رژیم صهیوینستی شده بود و امام خمینی (ره) این را در سال ۴۲ وقتی علیه رژیم سخنرانی کردند، به شاه متذکر شدند.
۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۹

به گزارش نهضت از آذربایجان غربی حجت الاسلام منصور امامی امروز در نشست تبیینی روحانیون شیعه و اهل سنت آذربایجان غربی که در سالن کمیته امداد امام خمینی (ره) ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: بعد از جنگ جهانی اول امپراطوری عثمانی از هم پاشید و انگلیس خبیث توانست به بخشی از کشور‌های اسلامی که فلسطین هم جزو آن بود، تسلط پیدا کند و خود را قیوم آن‌ها معرفی کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد:  “لُرد آلن بی” ژنرال انگلیسی وارد بیت‌المقدّس شد، کلامی تاریخی بیان کرد و آن این که «امروز جنگ‌های صلیبی به پایان رسید!» یعنی حقد و کینه ۹۰۰ ساله‌ای که غربی‌ها از اسلام داشتند و امروز هم وجود دارد موجب شد این ژنرال انگیسی چنین جمله‌ای را به زبان بیاورد.

وی ادامه داد: وقتی جرج بوش برای سربازان و تفنگ داران خود که برای حمله به کشور‌های اسلامی آماده می‌شدند، سخنرانی می‌کرد، صحبت‌هایی را بر زبان آورد که شباهت زیادی به سخنان پاپ اورانوس دوم داشت که در سال ۱۰۹۵ میلیادی در فرانسه برای ترغیب مسیحی‌ها برای حمله به مسلمان ایراد کرده بود و بوش هم برای تفنگداران خود می‌گوید؛ شما سربازان مسیح هستید و به مسلمانان که محور شرارت هستند حمله می‌کنید.

مبارزه علمای بیدار اسلام با صهیونیزم در طول تاریخ 

حجت الاسلام امامی تصریح کرد: امروز جریان‌های صلیبی و صهیونیزم با هم متحد شده اند و فلسطین جایی است که این دو یک اتحاد شومی را برای از بین بردن اسلام و مسلمین تشکیل می‌دهند و از روزی که انگلیس خبیث این کار را در فلسطین انجام داد علمای بیدار شیعه و اهل سنت در برابر این حادثه شوم مقاومت کردند و بیانیه داده و آن را محکوم کردند.

وی گفت: شیخ محمدحسین کاشف‌الغطاء از مراجع و علمای متفکر و مجاهد استعمارستیز و ضدصهیونیسم شیعه در نبرد‌های مسلحانه با انگلستان، طی جنگ اول جهانی و نیز در قیام ضدانگلیسی عراق به رهبری رشید عالی گیلانی شرکت کرد و جنگید و ما این نوع مخالفت علمای دین را با شکل‌های مختلف دیدیم و شنیدم.

حکومت پهلوی را به وجود آوردند تا فکر‌ها را از فلسطین منحرف کنند

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی عنوان داشت: دوره‌ای که پهلوی در ایران سر کار آمد پیوند محکمی با صهیونیستی‌ها بست، هر چند در ظاهر به گونه‌ای دیگر وانمود می‌کرد و، اما پهلوی به غلام زرخرید رژیم صهیوینستی شده بود و امام خمینی (ره) این را در سال ۴۲ وقتی علیه رژیم سخنرانی کردند، به شاه متذکر شدند.

وی افزود: امام در تحلیل جشن‌های ۲۵۰۰ ساله نیز این مسئله را به عیان بیان می‌کنند که این جشن‌ها را به راه انداختند تا فکر و افکار مسلمین را از مسئله فلسطین منحرف کنند؛ و این یک تحلیل مهمی است.

حجت الاسلام امامی گفت: امام خمینی رضوان الله تعالی علیه در جا‌های مختلف به مسئله اهمیت مبارزه با صهیونیزم اشاره می‌کنند و در تحلیل جنگ تحمیلی هم بیان می‌کنند که این‌ها صدام را علیه ایران شوراندند تا حواس امت اسلامی از مسئله فلسطین به جنگ ایران و رژیم بعث عراق منحرف کنند.

وی ادامه داد: یکی از پایه‌های قدرتمند پهلوی بهایی‌ها بودند که در شریان‌های اصلی حکومت حضور داشتند و قبلگاه این فرقه ضاله رژیم اسرائیل است و صهیونیست‌ها در جا‌های مختلف رژیم پهلوی به عنوان مستشار سیاسی، نظامی و ... حضور داشتند و این را خیلی‌ها متوجه نمی‌شدند و امام در مسئله فیضیه نیز به این نکته اشاره می‌کنند.

در زمان شاه کسی حق تفسیر آیات بنی اسرائیل را نداشت

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی اضافه کرد: رهبر انقلاب نیز در سخنرانی‌های متعدد خودشان به نقش امام راحل در سرعت بخشیدن به دشمنی با رژیم صهیونیستی اشاره دارند و می‌فرمایند؛ مسئله فلسطین در بین امت اسلامی به حاشیه رفته بود و امام آن را احیا کردند.

وی افزود: حتی زمان شاه کسی حق نداشت آیات مربوط به بنی اسرائیل را تفسیر کند و علمای دین را به خاطر تفسیر این آیات دستگیر و تهدید می‌کردند و امام خمینی (ره) نیز در جایی می‌فرمایند؛  بعضی از اهل منبر را برده اند در‏‎ ‎‏سازمان امنیت و گفته اند شما سه چیز را کار نداشته باشید، شاه را کار نداشته باشید؛ یکی‏‎ ‎‏هم اسرائیل را کار نداشته باشید؛ یکی هم نگویید دین در خطر‏‎ ‎‏است. این سه تا امر را کار نداشته باشید، هر چه می‌خواهید‏‎ ‎‏بگویید.

حجت الاسلام امامی بیان داشت:  امام خمینی (ره) در سال ۴۱ در سخنرانی خودشان یکی از مهم تری دلیل مقابله با شاه را کمک این دست نشانده یهود به اسرائیل عنوان کردند.

وی گفت: مسئله دیگری که امام روی آن دست گذاشتند، این بود که امت اسلامی با هم وحدت ندارند و فرمودند؛ همه دوَل اسلامیّه و ملت‌های اسلام می‌دانند که این درد چیست، می‌دانند که دست‌های اجانب در بین است که این‌ها را متفرق از هم بکند، می‌بینند که با این تفرقه‌ها ضعف و نابودی نصیب آن‌ها می‌شود، می‌بینند که یک دولت پوشالی اسرائیل در مقابل مسلمین ایستاده - که اگر مسلمین مجتمع بودند، هرکدام یک سطل آب به اسرائیل می‌ریختند او را سیل می‌برد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی افزود: مبارزه علیه اسرائیل قبل از انقلاب هم بود و انقلاب اسلامی بدان سرعت بخشید و امروز غرب و دیگران مهم‌ترین دشمن رژیم صهیونیستی را ایران اسلامی می‌دانند.

یهود تحریف گر‌ترین قوم است

وی اضافه کرد: قرآن کریم یهود را " الَّذِینَ هَادُوا یُحَرِّفُونَ الْکَلِمَ عَنْ مَوَاضِعِهِ" تحریف گرترین قوم تاریخ معرفی می‌کند و براساس آمار بیشترین جرم‌ها در اروپا مربوط به بهودی‌ها هستند و اگر تحریف گرترین قوم مسلط‌ترین قوم بر جریان رسانه‌ای باشد، معلوم است چه سرنوشتی در انتظار عالم و بشریت است.

حجت الاسلام امامی تصریح کرد:  تقریبا ۲۰ سال قبل کل جریان سینما و رسانه که در غرب وجود داشت ذیل ۲۵ شرکت فعالیت می‌کردند و این‌ها در ۵ شرکت صهیونیستی ادغام شدند و امروزهمه اخباری که به دنیا مخابره می‌شود توسط این شرکت هاست و صهیونیزم بر رسانه‌های دنیا چنبره زده است.

وی گفت: فلسطینی‌ها در بهترین حالت ممکن، فقط ۲ درصد زمین هایشان را فروختند و اگر ۵ درصدش هم مال یهودی‌های خود فلسسطین باشد می‌شود ۷ درصد و چگونه می‌شود با هفت درصد کل زندگی یک مملکت را از آن‌ها بگیرند و در رسانه‌های امپراطوری صهیونیستی یهودی‌ها را انسان‌های مهربان نشان می‌دهند.

یهودی‌ها از جنگ جهانی بیشترین سوء استفاده را کردند

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجا غربی اضافه کرد: یهودی‌ها به عنوان تحریف گرترین قوم از جنگ جهانی بیشترین نفع را بردند و هلوکاست دروغین را مطرح کردند و با این کار حتی کشور‌های غربی را نیز دوشیدند و امروز در جنگ روایت‌ها رسانه صهوینیزم است که میدان داری می‌کند و علاج آن جهاد تبیین است و امروز باید تاریخ یهودی‌ها و وحشی گری‌های آن‌ها به مردم تبیین شود و این‌ها گاهی در یک روز هفتاد پیامبر را سر بریدند و به پیامبران خودشان رحم نکردند.

 

 

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار