دسترسی سریع
کد خبر: ۱۱۸۴۰
۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۱

تبیین ولایت مداری حضرت فاطمه معصومه (س) ضرورت فرهنگی جامعه است

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: تبیین ولایت مداری در سیره حضرت فاطمه معصومه (س) ضرورت مهم فرهنگی در جامعه اسلامی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده در مراسم گردامی داشت سالروز وفات حضرت معصومه (س) در سخنانی اظهار کرد: وجود کریمه اهل بیت از جهت نوع رفتار و سیره‌ای که داشت می‌تواند برای جامعه اسلامی بهترین الگو و بزرگترین محور فرهنگی و اعتقادی باشد.


مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل افزود: وجود با برکت حضرت فاطمه معصوم (س) به عنوان یکی از بانوی نمونه اسلام در ایران اسلامی عامل برکت و نورانیت بوده و‌ می‌تواند الگو و اسوه برای دختران جوان باشد.

حجت الاسلام جعفرزاده ولایتمداری را اولین و دقیق‌ترین کلام عالمانه اهل بیت (ع) به ویژه حضرت معصومه (س) دانست و تصریح کرد: نگاه زیارتی برای ائمه معصومین (ع) در جامعه امروزی کافی نیست وباید با الگوبرداری از سیره ائمه اطهار (ع) در رفتار‌های خود، به روایات و کرامات این معصومین (ع) عمل کنیم.

فرامین مقام معظم رهبری چراغ راه تبیین و معرفی «الگوی سوم» زن ایرانی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر ضرورت ارج نهادن به مقام زنان انقلابی و متعهد ایران اسلامی در تبعیت از سیره ائمه معصومین (ع)،  به فرامین مقام معظم رهبری در الگوی زن مسلمان ایرانی اشاره کرد و افزود: شیرزنان انقلاب و دفاع مقدس نشان دادند که الگوی سوم، «زن نه شرقی، نه غربی» است. زن مسلمان ایرانی، تاریخ جدیدی را پیش چشم زنان جهان، گشود...»

حجت الاسلام جعفرزاده کنشگری زن مسلمان ایرانی را عامل موثر دربسترسازی فرهنگی در راستای دستیابی به الگوی سوم عنوان کرد و افزود: زن مسلمان ایرانی باید تاریخ ساز بوده و نقش مادری و همسرداری را به خوبی ایفا کرده و کنشگر اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نیز باشد.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار