کد خبر: ۱۱۹۶۶
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام

اسارت قدس ظاهر و باطنش اسارت کشور‌های عربی و اسلامی است

حجت الاسلام نجفی در مراسم سیزده آبان در شهرستان مهران گفت: سیزده آبان در مبارزه و قیام دانش آموزان متعهد و بیدار بر ضد رژیم شاه و حامیان آن به ویژه استکبار جهانی ریشه دارد، نشانه آن است.
۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۹
اسارت قدس ظاهر و باطنش اسارت کشورهای عربی و اسلامی است
به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین نجفی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام در مراسم سیزده آبان در شهرستان مهران گفت:
  سیزده آبان در مبارزه و قیام دانش آموزان متعهد و بیدار بر ضد رژیم شاه و حامیان آن به ویژه استکبار جهانی ریشه دارد، نشانه آن است که این قشر آگاه و متعهد، در راه رسیدن به اهداف والا و عظیم انقلاب اسلامی، چه در زمان طاغوت و چه پس از پیروزی شکوه مند انقلاب اسلامی، از هیچ کوششی فروگذار نکرده است، روی قول و قرار خدا حساب کنید! فَاصْبِرْ إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ ۖ وَلَا يَسْتَخِفَّنَّكَ الَّذِينَ لَا يُوقِنُون، روشن است این آیه مربوط به موقعیتی است که جبهه حق محتاج صبر کردن است، یعنی دوران فشار و سختی نفس گیر جنگ، آنجا که دلهای مومنان به خاطر فشارها و جنایات اهل باطل خون شده است، رهبری در کشاکش جنگ سی و سه روزه حزب الله وقتی رژیم کودک کش فاجعه قانا را رقم زد این آیه را سر دست گرفت، به مردم لبنان تحذیر داد که اگر امروز اراده شما مقابل استکبار تسلیم باشد او رهایتان نخواهد کرد و مصائبتان بیشتر و طولانی تر از الان خواهد بود، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام افزود:
بعد این آیه را در پیام خود مینویسند، صبر کنید، وعده خدا شوخی نیست، حق است عین حق است ثابت و پا برجا ، به قول علامه طباطبایی در المیزان چه نکته ای میخواهد خدا را وادار به خلف وعده خود کند، این آیه مال زمانی است که عده ای «احساساتی و بی تحلیل»، یا سست ایمان که اهل یقین نیستند هزار تحلیل غلط و ناقص یا نیش و کنایه میزنند که در نهایت بگویند«عزت» را در محاسبات خود فدای مصلحت کنید، ذلیل شوید مقابل دشمن، قرآن میگوید صدای خدا را بشنوید و نه هیچ احدی از انسانهای ضعیف را، پایدار بمانید که پیروزی خیلی نزدیک شده است، حجت الاسلام والمسلمین نجفی افزود:
روزی که حزب الله لبنان پیروز میدان جنگ سی و سه روزه شد، رهبری این قاعده را دوباره با بیان آیه قرآن جلوی چشم کل جبهه مقاومت قرار داد، آیه ای که او در پیام خود به مناسبت این پیروزی آورده است. كَم مِن فِئَةٍ قَليلَةٍ غَلَبَت فِئَةً كَثيرَةً بِإِذنِ اللَّهِ ۗ وَاللَّهُ مَعَ الصّابِرينَ، نگاه به کثرت آنها نکنید. نگاه به توانمندی ظاهریشان نکنید، اراده تان را در وضعیت تسلیم نسبت به دشمن قرار ندهید، صبر کنید خواهید دید که اراده الهی به میان خواهد آمد و پیروز خواهید شد، آیات قرآن برای رهبری و مجاهدان این جبهه جملات تشریفاتی و بی ربط به زندگی نیست، اگر دیگران ایمانشان به آموزه های ذاتا مسموم غربیها است، این جریان سنتهای محکم الهی را پیش چشم خود قرار میدهند، همان جملاتی که امروز زن و مرد و کودک و پیر و جوان در اوج دردها و مصائبشان در غزه با صدای بلند تلاوت میکنند، روزی که اولین پیروزیها در تقابل با دشمن با عقب نشینی او در جنوب لبنان رقم خورد رهبری این آیه را در ابتدای پیام تبریک خود بیان کرد:
«و مثل‌ آنان‌ در انجیل‌، چون‌ کشتزاری‌ است‌ که‌ جوانه‌‌ خود را از خاک برآورد، پس‌ آن‌ را مایه‌ دهد تا ستبر شود، و بر ساقه‌‌ خود بایستد، و دهقانان‌ را به‌ شگفت‌ آورد، تا خدا از بالندگی‌ آنان‌ کافران‌ را به‌ خشم‌ افکند، خدا به‌ کسانی‌ از آنان‌ که‌ ایمان‌ آورده‌ و کارهای‌ شایسته‌ کرده‌اند آمرزش‌ و پاداش‌ بزرگ‌ وعده‌ کرده‌ است‌.» این بیان نورانی بخشی از آیه ۲۹ سوره فتح است که با این جمله آغاز میشود:
محَمَّدٌ رَسولُ اللَّهِ ۚ وَالَّذينَ مَعَهُ أَشِدّاءُ عَلَى الكُفّارِ رُحَماءُ بَينَهُم ۖ تَراهُم رُكَّعًا سُجَّدًا يَبتَغونَ فَضلًا مِنَ اللَّهِ وَرِضوانًا ۖ اینها فقط فضل و رضای خدا را میطلبند، اینها لشکر رسول خدایند، با او هستند، مقابل دشمن سر خم نمیکنند، اراده شان تبدیل به تسلیم نمیشود، و سپس در انتهای آیه این جمله را میفرماید که:
وَعَدَ اللَّهُ الَّذينَ آمَنوا وَعَمِلُوا الصّالِحاتِ مِنهُم مَغفِرَةً وَأَجرًا عَظيمًا ، همه کاستی هایشان جبران میشود و نتیجه ای میگیرند که خدای بی نهایت آن را با وصف عظیم یاد میکند. جبهه مومنین خوب آموخته برای پیمودن مسیر خود محتاج ذکر مدام سنتهای الهی است و نه محاسبات از سر ترس و ضعف این و آن، امروز آنقدر این سنتها برای جبهه حق، تجربه شده است که ایمان به آنها یک ویژگی فراگیر و نازدودنی شده، حالا در میانه پیکار پر از مظلومیت غزه، رهبری این نکته را از اعماق جان جبهه مقتدر و اهل صبر به چشم آورده و یاد آوری میکند، فَاصْبِرْ إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ ۖ وَلَا يَسْتَخِفَّنَّكَ الَّذِينَ لَا يُوقِنُونَ صبر کن ای فرمانده جبهه حق! ای همه جبهه حق. بی خیال سخنان ضعیفها و نادانها. روی قول و قرار خدا حساب کنید
وی افزود:
مسئله فلسطین مهمترین مسئله جهان اسلام است "بستن سفارت آمریکا عراق را نابود می‌کند، به منافع عراق آسیب می‌زند که پیامدهای بزرگی دارد و هیچ سفارتخانه غربی در عراق باقی نخواهد ماند و همه از عراق خواهند رفت." این جملات را دو روز پیش سخنگوی دولت عراق در اولین واکنش رسمی به درخواست مقتدی صدر برای تعطیلی سفارت آمریکا بیان کرد، جملاتی واضح و صریح ... عشایر عراقی که امروز در پشت مرزها تحصن کرده اند کجا را می خواهند فتح کنند؟ فعالان ترک که امروز از در و دیوار نمایندگی های اسرائیل بالا می روند کجا را می خواهند بگیرند؟ جوانان مصری که شعار می دهند اضرب اضرب نصرالله کجا را می خواهند بزنند؟ کاربران اردنی که کالاهای اسرائیلی را نشان کرده اند به داد چه کسی می خواهند برسند؟ تماشاگران قطری که فریاد می زنند يجب تحرير غزة، کجا را می خواهند آزاد کنند؟ فلسطین را؟ قدس را؟ غزه را؟ ... فلسطین امروز آزادترین کشورعربی است، ملت غزه امروز آبروی آزادگان است، فلسطین هیچگاه اسیر نشده است که بخواهد آزاد شود، غزه هیچگاه وابسته نبوده که بخواهد رها شود... این جوانان، فعالان، کاربران و تماشاگران اگر واقعا عزم آزادی قدس دارند، بهترست کلاهشان را بالاتر بگذارند و به فکر آزادی خود و بلادشان باشند، فلسطینیان دیروقتی است که حریت یافته و رستگار شده اند. اسارت قدس ظاهر و باطنش اسارت کشورهای عربی و اسلامی است، اسرائیل موجودیتش به بی هویتی ملت های منطقه است، صهیونیسم مجرای وابستگی دولت های منطقه غرب آسیا به غرب و امریکاست. اسارت قدس نماد آویزان بودن سرنوشت مسلمین بدست آن قدرت غربی و این قدرت شرقی است، نماد اراده نداشتن ملت ها برای خروج از زیست ذلیلانه است، نماد آن است که دولت های منطقه خودشان اسرائیل های نامرئی هستند، فلسطین که آزاد است، هربار بخواهد می رزمد و می جنگد، هربار صلاح بداند صلح می جوید، هربار نشود محاصره می شود و هربار بشود حصار می شکند، هربار رغبت کند صبر پیشه می کند و هر بار اراده کند به میدان می آید، هربار عزم کند سنگ پرتاب می کند و هر بار جرئت کند راکت می اندازد. دیگران حال شان چطور است؟!  آیا آن ها هم این قدر آزادی و عزت و اسقلال نظر برای خود دارند؟ اظهر من الشمس است که همین مواضع انقلابی سران عربی و اسلامی هم خودش در منطقه الفراغ سفارت خانه های آمریکاست! کمی پا را فراتر بگذارند ببنیم می توانند هزینه  بپردازند؟! آن امیر و وکیل عربی اگر کشورش خیلی انقلابی شده به جای رجز خواندن و نطق کردن بیاید جلوی تسلیحات و بمب هایی که از پایگاه های آمریکا در کشورش برای اسرائیل بارگیری می شود را بگیرد، ولی نمی تواند چرا؟! چرایش را سخنگوی دولت عراق پشت تریبون رسمی اعلان عمومی کرد... آزادی قدس یعنی آزادی ملت های اسلامی از استعمار و هیچ معنای دیگری هم ندارد، تا وابستگی هست استعمار هست و تا استعمار هست اسرائیل باید باشد... کشوری که اموراتش را خود تدبیر نمی کند تمنای صهیونیسم دارد، حجت الاسلام والمسلمین نجفی خاطرنشان کرد:
اگر ملتی هوس نماز خواندن در مسجد الاقصی دارد، باید شریان های فکری، مالی، بازرگانی و کشورداری خود را از یوغ سفارت خانه ها خارج کند، زنان و کودکان غزه امروز خون بهای غرب زدگی کشورهای عربی و اسلامی را می پردازند، شور و حال گرفتن و بی تاب شدن برخی جوامع برای دفاع از مردم غزه برخی جوان ها را به این گمان رسانده که؛ ظاهرا جامعه ایران نسبت به تحولات فلسطین و مساله قدس بی تفاوت تر از بقیه ملت هاست؟! خیابان های استانبول عصبانی تر از ما شده! ورزشگاه های مراکش حماسی تر شده؟! تجمعات بغداد کفن پوش تر شده! اصلاً ایران کجاست؟ ایران کجاست؟! ایران ۴۵ سال است در حال تحصن و تجمع است، ۴۵ سال است کفن پوش است، ۴۵ سال است خودش زیر بمباران تحریم و ترور است، ۴۵ سال است محاصره است، چرا؟ چون تصمیم گرفته است آقای خودش باشد، بهای میان تهی کردن موجودیت صهیونیسم را می پردازد آقای جمهوری اسلامی، اگر فلسفه وجودی صهیونیسم را بدانیم برای مان مسلم است که؛ ملت ایران ۴۵ سال است مبارزه با اسرائیل را زندگی می کند. جامعه ایران با استقلالش فلسفه اسرائیل را در منطقه بی معنا کرده است، بهتر بگوییم امروز رژیم صهیونیستی در محاصره استقلال ایرانیان است که البته کمترین نمودش شده حمایت تسلیحاتی و دیپلماسی... و اما نقش نوجوانها بسیار مهم است عزیزان مبارزه حق و باطل همیشه هست.
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار