دسترسی سریع
کد خبر: ۱۱۹۷۰
۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۵

تبریز و ۱۳ آبانی به رنگ فلسطین

فلسطین و مظلومیت مردمانش و انزجار از شقی ترین کودک کشان این روزهای عالم، پررنگ ترین قاب و غالب راهپیمایی ۱۳ آبان تبریزی ها زیر باران پاییزی بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، همه آمده بودند، فقط دانش آموزان نبودند، هر چند روز دانش آموز بود اما همه بودند، از پیر و جوان و زن و مرد تا کودکان خردسالی که با پرچم فلسطین در دست و دست در دست پدران و مادرانشان آمده بودند ۱۳ آبانی متفاوت را رقم بزنند.
محمدحسین دبستانی زیر باران از باران بمب و موشک بر سر کودکان بی پناه غزه شعر می خواند و پیر و جوانی که پرچم های ایران و فلسطین را دوشادوش هم بالا نگهداشته بودند، دل هایشان را گره زده بودند به دل مردمان مظلوم و بی پناهی که این روزها در سکوت همه مدعیان دموکراسی و حقوق بشر زیر تازیانه کینه و خباثت یزیدیان زمان هستند.
«خیبر خیبر یا صهیون» شعاری که مردم تبریز زیر باران با هر چه توان داشتند، فریاد می کردند، شعاری که همراه با شعار همیشگی و سنتی «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» شاه بیت اصلی راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار امسال بود و نمادهایی چون حمل نمادین پیکر پاره پاره و غرق به خون کودک فلسطینی در آغوش دختری جوان حال و هوای آن را با همه راهپیمایی های سال های پیشین متفاوت کرده بود.
نابودی اسرائیل و آزادی فلسطین مهمترین شعار حاضران در راهپیمایی ۱۳ آبان تبریز بود، به این امید که صبح جمعه ای نماز جماعت را در مسجد الاقصی اقامه کنند و با نوای «حیدر حیدر» آمادگی خود را برای اعزام به سرزمین های اشغالی عیان و آشکار فریاد می کردند، بغضی که این روزها بر دل هر مسلمان و آزادیخواهی سنگینی می کند.
یکی از نمادهایی که راهپیمائی ۱۳ آبان امسال را فلسطینی تر از همیشه کرده، لباس های رزمی بود که بر تن کوچک و بزرگ، زن و مرد و دختر و پسر نشسته بود تا حمایت خود از مظلوم ترین مردمان این روزهای جهان را به نمایش بگذارند، فلسطینیانی که به گفته اسماعیل هنیه معتقدند تنها حضور و راهپیمایی این چنینی آزادگانی چون مردم شهیدپرور تبریز برایشان دلگرم کننده تر از ادعاهای پوشالین برخی کشورها و دولت های به ظاهر مسلمانی است که در خفا دستانشان دست در دست کودک کشان صهیون به خون زنان و کودکان غزه آلوده است.
اشک سرازیر دانش آموزانی که زیر قطرات باران سرد پائیزی نظاره گر صحنه ای بودند که در آن جمعی از دختران تبریزی با در آغوش گرفتن پیکر نمادین کودکان غرق به خون فلسطینی کفن شده مقابل تصویری بزرگ از صحن مجمع عمومی سازمان ملل می خواستند مظلومیت این مردم محصور در بزرگترین زندان روباز عالم را بی هیچ کلامی به نمایش بگذارند، از بی ریاترین تصاویر راهپیمایی ۱۳ آبان امسال در تبریز بود.
حسن عبدالهی

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار