کد خبر: ۱۱۹۷۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان

جهاد تبیین در برابر شبهات جریان باطل وظیفه اصلی حوزه تبلیغ

رسالت اصلی مجموعه‌ها و نهاد‌های تبلیغی و سازمان تبلیغات اسلامی نشر خوبی‌ها و تبلیغ دین است.
۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۸

به گزاش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام مهدی ارتقایی در مراسم تودیع و معارفه مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر با گریزی به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با خصوص روحانیون و حوزه تبلیغ اظهار کرد: بنا به فرموده ایشان تبلیغ باید در رأس امور حوزه‌های علمیه باشد و این به این معناست نیست که آموزش و پژوهش در مرحله دوم و سوم بوده و تبلیغ در مرحله اول باشد و معنی این فرمایش این است که هر کاری در حوزه‌های علمیه انجام می‌شود برای تبلیغ و ترویج دین باشد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی همدان افزود: در این راستا رسالت مجموعه‌ها و نهادهای تبلیغی و سازمان تبلیغات که وظیفه اصلی آن نشر خوبی‌ها و تبلیغ دین است برجسته و جدی است.

وی با بیان اینکه شبکه‌های متعدی در حوزه‌های شبه مذهب، شبه عرفان و شبه اسلام در حال حاضر در ایران فعال هستند گفت: باطل سحر همه این شبهات روایت اسلام ناب است که رسالت امروز حوزه‌های علمیه این است که پاسخگوی مردم در مقابل این شبهات باشند.

حجت الاسلام ارتقایی با اشاره به اینکه امروز یکی از برنامه‌ها و انگاره‌های دشمن پافشاری روی این مسئله است که مردم و جامعه به سمت بی دینی حرکت می‌کند و به صورت هنرمندانه برنامه خود را القا می‌کند افزود: امروز نقش روحانیت و حوزه تبلیغ این است که این انگاره‌های دشمن را که بسیاری از مواقع متدینین را هم به سمت این جریان باطل می‌برد، با جهاد تبیین روشن کنیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی همدان با اشاره به اینکه طبق نظر سنجی ها و آمایش‌های صورت گرفته ۷۲ درصد از مردم در جریان پیاده روی اربعین ابراز عشق و علاقه داشتند گفت: همچنین ۸۶ درصد مردم در آئین‌های سوگواری محرم حضور فیزیکی داشتند و این آمایش‌ها نشان از آن دارد که ما جامعه و مردم دین مداری داریم و با همه تبلیغات سو دشمن که حتی بسیاری از ما را دچار محاسبات اشتباهی می‌کند نقش حوزه‌ها بسیار دقیق و حساس و سنگین است

حجت الاسلام ارتقایی با تأکید بر اینکه در این اتفاقات اخیر در غزه اکثر قریب به اتفاق مردم کشور ما اسرائیل را دشمن خود دانسته اما در این آمایش‌هایی صورت گرفته دست کم ۲۵ درصد مردم کشور ما گره ذهنی جدی نسبت به محور مقاومت دارند که آیا این مواجهه در برابر اسرائیل درست است یا نه که در برابر این گره ذهنی دادن تحلیل درست و دچار نشدن مردم به این محاسبات اشتباهی دشمن مرهون زحمات معاونت فرهنگی و ریاست حوزه‌های علمیه است.

وی با بیان اینکه تاکید رهبری نیز باز کردن گره‌های ذهنی مردم است تصریح کرد: در این راستا این وظیفه خطیر حوزه تبلیغ است که با جهاد تبیین درست وظیفه خود را به انجام برسانیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی همدان عدالت طلبی و آزادی خواهی را دو خصیصه بزرگ ملت ایران برشمرد و افزود: دشمن می‌خواهد از این دو خصییه سو استفاده کند و مردم را به سمت دین گریزی سوق دهد و توفیقاتی داشته اما غرض مهم این است که ما باید دچار این اشتباهات محساباتی که دشمن روی ان حساب می‌کند نشویم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی همدان ضمن تقدیر از مسئولان شهرستان ملایر گفت: همکاری خوبی تبلیغات اسلامی همدان با شهرستان داشته و امیدواریم این مسیری رو به رشد همچنان در حوزه تبلیغات اسلامی شهرستان ادامه داشته باشد.

وی با اشاره  به خدمات مدیران تبلیغات اسلامی ملایر و اسد آباد در حوزه جهادی و سخت کوشی گفت: بر اساس آمارهایی که داریم ارتباط خوب با حوزه‌های علمیه، حضور مستمر در فضاهای شهری، از جمله این اقدامات بوده و بیش از ۴۵۰ مورد سرکشی توسط مدیر سابق کل تبلیغات اسلامی همدان در سطح استان انجام شده است.

جت الاسلام ارتقایی ارتباط وسیع با تشکل‌های میانی و دینی، فعال کردن ظرفیت‌های قرآنی شهرستان ملایر، ارتباط مستمر و هدفمند با ادارات در حوزه‌های فرهنگی و شبکه سازی و تقسیم کار در شهرستانها، تشکیل شبکه فرهنگی ادارات از برجستگی‌های ویژه حجت الاسلام نجفی در ملایر برشمرد و گفت: امیدواریم این خدمات ارزنده توسط مدیر جدید نیز ادامه و رشد داشته باشد.

در ادامه حجت الاسلام محمد علی ارزنده امام جمعه محترم شهرستان ملایر نیز ضمن تقدیر از خدمات ۳ ساله حجت الاسلام نجفی در ملایر اظهار کرد: انسانی که برای خدا کار کند به جز از خدا از هیچ احدی انتظاری ندارد.

امام جمعه ملایر با تاکید بر اینکه انسان باید در انجام امورات خود اول خودش را محاسبه و سنجش کند که آیا کارش درست و در راه رضای خدا بوده است یا نه گفت: انسانی که برای خدا کار کند و از کارش راضی باشد بی شک خدا نیز از او رضایت دارد.

وی با تاکید بر اینکه ما در قبال وظیفه‌ای که به محول شده مسئولیت داشته و باید در قبال آن انجام وظیفه کنیم گفت: کاری که برای خدا باشد ارزش دارد.

حجت الاسلام ارزنده همچنین مدیر جدید اداره تبلیغات اسلامی ملایر  را فردی ارزشی و انقلابی و جهادی دانست و گفت: امیدواریم که مسئولان شهرستان ملایر نیز با همکاری بالا و جدی با مدیر جدید تبلیغات اسلامی این شهرستان برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی همراهی داشته باشند.

در پایان این مراسم حجت الاسلام روح الله رستمی بعنوان مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان منصوب و از زحمات 3 ساله حجت الاسلام روح الله نجفی تقدیر بعمل آمد.

 

ارسال نظر