دسترسی سریع
کد خبر: ۱۲۰۱۳
۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۶

بررسی تحولات غزه با حضور شاعران و مداحان قم

نشست تحلیلی شاعران و مداحان استان قم با موضوع حوادث اخیر غزه در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد.

بررسی وقایع غزه با حضور شاعران و مداحان قمبه گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، عظیم ابراهیم‌زاده مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی در این نشست با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب سال گذشته فرمودند، نظم نوین جهانی در حال شکل‌گیری است، اظهار کرد: انزوای آمریکا یکی از الزامات این نظم نوین جهانی است و در طی سالیان اخیر دیدیم آمریکا در جنگ سوریه، اوکراین و غزه با پیام‌هایی که دریافت کرد که اگر وارد جنگ شود، منافع آنان در منطقه به خطر خواهد افتاد، عقب نشینی کرد و این به معنای انزوا است.

وی افزود: امروز در سراسر جهان شاهد برپایی تظاهرات گسترده ملت‌ها در کشورهای مختلف هستیم و تفکر جهادی امروز در دنیا در حال گسترش است.

ابراهیم زاده عنوان داشت: هالیود در طول سال بالغ بر ۶۵۰ فیلم می‌سازد که بیشتر این فیلم‌ها بر اساس سیاست‌های صهیونیست است و از این طریق به دنبال تغییر نگاه مردم دنیا هستند که فیلم روز استقلال از جمله این فیلم‌ها است که می‌خواهند به دنیا بگویند فقط یهود، آمریکا و صهیونیست قادر به نجات دنیا هستند.

وی بیان داشت: خاندان یهود امروز در دنیا ۱۵ خاندان هستند و ثروت‌های بسیاری در اختیار دارند و صهیونیست یگان عملیاتی یهود در کف میدان است که در طول تاریخ جنایات بی سابقه‌ای علیه بشریت انجام دادند.

ابراهیم‌زاده افزود: افتخار انقلاب اسلامی ایران این است که در برابر این خون آشام ها ایستاده است و دنیا نیز امروز در برابر آنها قد علم کرده‌اند.

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی کشور با بیان اینکه جبهه حق و باطل در زمان انقلاب اسلامی شکل گرفت افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش‌های بسیاری برای ایجاد کودتا در این کشور از سوی دشمنان صورت گرفت تا مانع از ادامه حیات این شجره طیبه شوند.

در دفاع مقدس از ۱۹ کشور دنیا اسیر داشتیم

بررسی وقایع غزه با حضور شاعران و مداحان قموی ادامه داد: جنگ تحمیلی به مدت ۸ سال با حضور پیاده نظام‌های کشورهای مختلف علیه ایران تحمیل شد و ما از ۱۹ کشور دنیا اسیر داشتیم.

ابراهیم‌زاده ابراز داشت: در این سال‌ها دشمنان هر ده سال برای این کشور فتنه ایجاد کردند و در سالهای اخیر این مدت به سه سال کاهش یافت و این بدان معنا است که دشمنان تمام تلاش خود را برای ایجاد اختلاف و تضعیف کشور به کار بسته‌اند.

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی کشور ادامه داد: ایران زمان رضا شاه مستعمره انگلیس و در زمان محمدرضا شاه مستعمره آمریکا بود و به همین دلیل این کشورها پس از پیروزی انقلاب اسلامی دست به هر کاری علیه این انقلاب زدند تا منافع خود را مجدد به دست بیاورند.

وی با اشاره به آخرین تحولات در غزه بیان داشت: فلسطین امروز بیش از هر زمان دیگری مورد آماج بمباران وحشیانه صهیونیست‌ها قرار دارد که در این سرزمین، فلسطینی‌ها فقط در دو منطقه محدود غزه و کرانه باختری رود اردون حضور دارند.

ابراهیم زاده بیان داشت: غزه ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و کرانه باختری رود اردن ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر که در اثر حملات هوایی اخیر بیش از ۵۰۰ هزار نفر در غزه آواره شدند.

وی عنوان داشت: بدون آزادی بلندی‌های جولان که برای سوریه است آزادی فلسطین سخت به نظر می‌رسد و حماس در حمله اخیر خود به دنبال اتصال غزه به کرانه باختری رود اردن بود چرا که این منطقه تحت کنترل اسرائیل است و مقاومت در آنجا مسلح نیست.

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی کشور با بیان اینکه دولت مصر متحد اسرائیل است اما مردم مصر با فلسطینی‌ها ارتباط خیلی خوبی دارند افزود: شرایط اردن نیز اینگونه است و مردم این دو کشور باید برای یاری فلسطینی‌ها قیام کنند تا بتوانند حصارها را اطراف غزه و فلسطین بردارند.

ابراهیم‌زاده در ادامه با بیان اینکه باید به سنت‌های الهی آگاهی داشت و انسان باید مراقب باشد که از طیبات باشد افزود: در مسیر رسیدن به ظهور اتفاقات سخت‌تری در پیش خواهد بود و در این مسیر باید استقامت داشت.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار