۱۵ : ۲۲ - ۱۴ جمادی الاول ۱۴۴۵ - سه‌شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲
دسترسی سریع
کد خبر: ۱۲۰۲۸
۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۱

لزوم توجه به محتوای واقعه غدیر در کنار برپایی جشن‌های این عید بزرگ

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: دین‌محوری و عمل به احکام اسلام از جمله محتواهای غدیر است که باید در کنار برپایی جشن‌های عظیم و باشکوه در این عید مورد توجه قرار بگیرند.

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام در مراسم تجلیل از فعالان برگزاری مهمانی بزرگ عید غدیر در شهرکرد، اظهار کرد: اعیاد غدیر و نیمه شعبان دو مناسبت بسیار مهم فرهنگی است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت بالای واقعه غدیر، افزود: بیعت با امیرالمؤمنین(ع) تنها مختص افراد حاضر در واقعه غدیر نبود بلکه مربوط به تمامی شیعیان است.

وی ادامه داد: غدیر پر از رمز و راز است که باید با تمسک علمی، عملی و معرفتی این رموز را کشف کنیم اما متاسفانه امروز شاهد هستیم که واقعه غدیر مغفول مانده است و یکی از دلایلی که مکتب شیعه آنگونه که باید در جهان بشری جایگاه خود را پیدا نکرده است همین مغفول ماندن واقعه غدیر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام عنوان کرد: پرداختن به واقعه غدیر روش‌های بسیاری دارد که برپایی مهمانی و جشن یکی از آن‌ها محسوب می‌شود البته برگزاری چنین مراسماتی مقدمه به شمار می‌آید و هدف از آن‌ها اجتماع بزرگ مردم است که این موضوع می‌تواند توجه عالم را به خود جلب کند و موجب مطرح شدن غدیر شود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: در برگزاری مراسماتی مانند مهمانی بزرگ عید غدیر باید به محتوای برنامه‌ها توجه ویژه شود درواقع غرفه‌های برپاشده باید دارای محتوای علوی باشند و پیام غدیر را به خوبی مطرح کنند.

وی تصریح کرد: پیام غدیر انسان سازی، ایستادگی بر روی محور اسلام، رساندن انسان به اوج و کرامت انسانی، ساختن جامعه متمدن ناب اسلامی، انس، الفت و وحدت، تقوا همچنین پیام‌های اجتماعی، خانوادگی، سیاسی، رفتاری و... است که باید هرچه بیشتر گسترش پیدا کنند درواقع غدیر در تمامی حوزه‌ها پیام‌های ارزنده‌ای به همراه دارد چراکه غدیر کمک می‌کند جامعه‌ای ساخته شود که دارای تمامی کمالات باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع)، یادآور شد: ایشان می‌فرمایند "به شما سفارش می‌کنم اگر می‌خواهید غدیر زنده باشد مساجد را زنده و پویا نگه دارید" بنابراین می‌توان دریافت عمل و پایبندی به مکتب اهل‌ بیت علیهم السلام موجب احیا غدیر می‌شود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در شان جامعه علوی نیست به غیبت، تهمت، اختلاف و... گرفتار باشد بنابراین باید تلاش کنیم جامعه‌ای با تقوا و پاک داشته باشیم، انقلاب اسلامی نیز برپایه غدیر و محتوای آن شکل گرفته و امروز درحال تلاش برای اعتلا مکتب اهل بیت علیهم السلام در دنیا است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دین‌محوری و عمل به احکام اسلام از جمله محتواهای غدیر است که باید در کنار برپایی جشن‌های عظیم و باشکوه در این عید مورد توجه قرار بگیرند.

انتهای پیام

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار