کد خبر: ۱۲۰۴۲
سوره مهر | یک قصه جدید برای مجموعه «قصه فرماندهان»؛

«فاتح بازی‌دراز» زندگی‌نامه شهید وزوایی منتشر شد

«فاتح بازی‌دراز» چهل و ششمین عنوان مجموعه کتاب‌های «قصه فرماندهان» به قلم نوید (هادی) صالحی در انتشارات سوره‌مهر به چاپ رسید.
۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۴

به گزارش روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، این اثر نگاه کوتاهی به زندگی سردار شهید محسن وزوایی از دانشجویان پیرو خط امام دارد که با آغاز جنگ تحمیلی به سپاه پیوست و با توجه به حساسیت منطقه بازی‌دراز در غرب کشور، موفق شد این ارتفاعات را از چنگ دشمن بعثی خارج کند.

شهید وزوایی بنیانگذار لشکر ۱۰ حضرت سیدالشهدا (ع) بود و سرانجام در مرحله اول عملیات «الی بیت‌المقدس» که منجر به آزادی خرمشهر شد، در جاده اهواز خرمشهر به شهادت رسید. شهید وزوایی اولین نفری بود که در روز ۱۳ آبان وارد لانه جاسوسی شد.

کتاب در شانزده فصل از «تولد» تا «دیدار در قطعه ۲۶» زندگی این شهید بزرگوار را برای مخاطب روایت می‌کند. مخاطبان اصلی کتاب نوجوانان و جوانان هستند.

«فاتح بازی‌دراز» به همت دفتر ادبیات پایداری حوزه هنری انقلاب اسلامی در ۹۹ صفحه با شمارگان ۱۲۵۰ نسخه و به قیمت ۷۵ هزار تومان در دسترس علاقمندان قرار دارد.

مجموعه «قصه فرماندهان» به زندگی‌نامه و خاطرات شهدای دفاع مقدس و فرماندهان ارشد روز‌های سخت جنگ ایران و عراق می‌پردازد. این کتاب‌ها که تعداد جلد‌های آن در حال افزایش است، با زبانی شیوا و رسا برای گروه سنی نوجوان و جوان به تحریر درآمده است. «قصه فرماندهان» تاکنون بار‌ها تجدید چاپ شده و توانسته نظر بسیاری از نوجوانان ایرانی را به خود جلب کند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر