دسترسی سریع
کد خبر: ۱۲۰۸۴
۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۴
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در بوشهر عنوان کرد:

انس و تدبر در قرآن و گفتمان‌سازی مأموریت اساسی سازمان دارالقرآن الکریم هستند

حجت‌الاسلام تقی‌زاده در دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر توسعه انس و تدبر در قرآن و گفتمان‌سازی مفاهیم پایه قرآنی بین عموم مردم را دو مأموریت اساسی سازمان دارالقرآن الکریم عنوان کرد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، ۲۴ آبان ۱۴۰۲ در دیدار با آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به معرفی سازمان دارالقرآن و ظرفیت‌ها و مأموریت‌های آن پرداخت.

حجت‌الاسلام علی تقی‌زاده با اشاره به ظرفیت‌های فراوان حاکمیتی قرآن و عدم استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها بر لزوم پرداختن به معارف عمیق و غنی قرآنی تأکید کرد.

وی در این دیدار به توضیح و تبیین دو مأموریت اساسی سازمان در «گسترش آموزش معارف قرآن جهت توسعه انس و تدبر در قرآن» و «گفتمان‌سازی مفاهیم پایه قرآنی بین عموم مردم» پرداخت.

مشاور رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور در ادامه سخنان خود افزود: تهیه آئین‌نامه‌های دوره‌های آموزش تدبر و تربیت مربی و مدرس تدبر، برگزاری پویش‌های ملی گفتمان‌سازی و حفظ موضوعی مستورا، محوریت دادن به علمای قرآنی در فعالیت‌های قرآنی استان‌ها، ارتقاء برنامه‌های قرآنی حوزه علمیه، برنامه‌های تلویزیونی قرآنی را از جمله اقداماتی دانست که در این چند ماه در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به عدم استفاده از ظرفیت بالای شورای توسعه فرهنگ قرآنی، در مورد فرآیند انتقال شورای توسعه به سازمان تبلیغات اسلامی توضیحاتی ارائه داد.

حجت‌الاسلام تقی‌زاده تصریح کرد: شورای توسعه در استان بوشهر به دلیل هم‌افزایی خوب مسؤولان این استان، جایگاه ویژه‌ای دارد و ما به دنبال ارتقاء این جایگاه هستیم.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار