۲۷ : ۲۳ - ۱۴ جمادی الاول ۱۴۴۵ - سه‌شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲
دسترسی سریع
کد خبر: ۱۲۰۹۷
۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی زنجان؛

طرح ملی قرآنی «مستورا» در زنجان اجرا می‌شود

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی زنجان از آغاز اجرای طرح ملی حفظ موضوعی آیات قرآن کریم «مستورا» همزمان با سراسر کشور در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نهضت؛  حجت الاسلام حمید حسنی، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی زنجان اظهار کرد: طرح حفظ موضوعی قرآن کریم یکی از شاخص‌ها و برنامه‌های ابلاغی سازمان دارالقرآن الکریم است که امسال به عنوان یکی از اولویت‌های کاری ابلاغ شده است و اجرا می‌شود.

وی افزود: طرح حفظ موضوعی قرآن کریم «مستورا» با هدف گفتمان‌سازی و حفظ موضوعی قرآن کریم در دستور کار قرار گرفته است. رئیس اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی تبلیغات اسلامی زنجان با اشاره به اینکه این طرح قرآنی با مشارکت و همکاری هیئت بانوان اندیشه‌ورز قرآنی استان زنجان اجرا خواهد شد، بیان کرد: در راستای اجرای این طرح ۱۲ آیه موضوعی قرآن کریم انتخاب شده و در قالب یک کتابچه چاپ شده است که در اختیار شرکت‌کنندگان طرح قرار می‌گیرد.

وی افزود: در این طرح حفظ موضوعی قرآن که منبع آموزشی آن کتاب مستورا بوده است، ۱۲ آیه کاربردی با مقتضیات روز جامعه را داوطلبان حفظ خواهند کرد و در پایان دوره در صورت کسب امتیاز لازم گواهی‌نامه به شرکت‌کنندگان اعطا خواهد شد.


حجت الاسلام حسنی تصریح کرد: این طرح فرصتی برای ارزیابی هیئت‌های اندیشه‌ورز بانوان قرآنی استان و شهرستان‌ها است تا بتوانیم میزان استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان‌ها را ارزیابی کنیم. وی در پایان گفت: مخاطبان این طرح دانش آموزان مقطع متوسطه و عموم بزرگسالان به ویژه کنشگران فرهنگی و قرآنی و حافظان قرآنی کریم است.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار