۲۹ : ۲۳ - ۱۴ جمادی الاول ۱۴۴۵ - سه‌شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲
دسترسی سریع
کد خبر: ۱۲۰۹۹
۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۷
سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی گلستان:

آزمون‌های مرحله دوم اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن برگزار شد

محمد قدوسی زاده گفت: آزمون‌های تجدیدی شفاهی مرحله دوم طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم در سالن شهید سلیمانی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری نهضت، محمد قدوسی زاده در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: آزمون‌های تجدیدی شفاهی مرحله دوم طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم در دوره هیجدهم در روزهای (۲۳ و ۲۴ ) به تعداد ۲۶ نفر(۱۰ نفر برادر ۱۶ نفر خواهر) در سالن جلسات سردارشهید حاج قاسم سلیمانی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد.

سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی گلستان افزود: اولین آزمون تجدیدی مرحله دوم(شفاهی که به تفکیک در استان‌ها برگزار خواهد شد، تمام کسانی که در آزمون دوره هجدهم(سال ۱۴۰۲) ثبت‌نام کرده و در مرحله کتبی قبول شده و در آزمون شفاهی غایب یا مردود بوده‌اند، می‌توانند شرکت کنند.

وی تصریح کرد: نحوه برگزاری این آزمون مانند آزمون اصلی است و افراد در هر یک از بخش‌هایی که حدنصاب لازم را در مرحله اصلی کسب نکرده‌اند، جهت شرکت در آزمون شفاهی تجدیدی، از ابتدا باید در آزمون حُسن حفظ شرکت کنند و در صورت قبولی تلاوتشان در دیگر بخش‌ها نیز ارزیابی خواهد شد.

قدوسی زاده بیان کرد: افرادی که در آزمون شفاهی تجدیدی ثبت‌نام کرده‌اند، معافیت آزمون شفاهی آن‌ها برای سال آینده‌(نوزدهمین دوره) از بین خواهد رفت، اما اگر در آزمون تجدیدی ثبت‌نام نکنند می‌توانند در آزمون سال بعد، بدون شرکت در آزمون کتبی در مرحله شفاهی شرکت کنند، مشروط بر اینکه در دوره هجدهم در آزمون کتبی شرکت کرده و پذیرفته شده باشند.

وی از حذف معافیت مبتنی بر قبولی در آزمون کتبی از سال آینده (نوزدهمین دوره آزمون‌های ارزیابی و اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم) خبر داد و گفت: افرادی که در دوره نوزدهم به بعد در آزمون کتبی شرکت می‌کنند یک بار در آزمون شفاهی اصلی و در صورت عدم قبولی در آزمون شفاهی تجدیدی می‌توانند شرکت کنند و دیگر معافیتی برای آزمون کتبی سال بعد نخواهند داشت.

 

 

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار