دسترسی سریع
کد خبر: ۱۲۱۱۱
۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۲

حضرت زینب (س) تبیین معرفت محور را به جهانیان آموخت

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: حضرت زینب (س) به عنوان مدافع حریم ولایت و پیام رسان نهضت حسینی، الگوی تبیین گری همراه با معرفت در مکتب اسلام است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده در مصاحبه‌ای با تبریک سالروز میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار، در سخنانی اظهار کرد: جهان بشریت همواره به وجود شخصیت‌های والامقام همچون حضرت زینب (س) پیام‌رسان عاشورا افتخار می‌کند چرا که این بانوی بزرگوار اسلام بعد از حادثه کربلا زمینه ماندگاری پیام و مفاهیم عاشورایی را بالنده و زنده نگه داشته است.

وی گفت: به رغم همه مصائبی که آن بانوی بزرگ در کربلا متحمل شد، اما سعی کرد با حفظ روحیه معنوی و ارزشی در برابر دشمنان اسلام و امت اسلامی قد علم کرده و اجازه ندهد تا حقیقت عاشورا و پیام ارزشمند آن به فراموشی سپرده شده و یا در آن انحرافی شکل بگیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل خطبه حضرت زینب (س) در مجالس یزید را تبیین‌گر حقیقت اسلام و نهضت عاشورا توصیف کرد و گفت: آن حضرت توانست با عزت و عظمت کامل از این مفاهیم و ارزش‌های نورانی صیانت کرده و زمینه نشر و انتشار آن را در جامعه اسلامی و جهان بشریت فراهم کند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده افزود: حضرت زینب (س) درس‌آموخته مکتب زهرا (س) و حضرت علی (ع) است که برای همیشه سعی کرد تا حمایت و همراهی قاطع را با برادران خود نشان داده و زمینه انتشار مفاهیم ارزشی به ویژه آراستگی و حفظ حجاب بانوان را به درستی نشان دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: امروز بانوان ما باید به وجود چنین شیرزن تاریخ‌ساز افتخار کنند و همواره بر تداوم مکتب آن حضرت و مادرش حضرت زهرا مرضیه توسل کرده و راه حق و حقیقت را بپیمایند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده اضافه کرد: امروز در تداوم مکتب زینب (س) شهدای ما به ویژه شهدای مدافع حرم افتخاری عظیم آفریدند که در رأس این شهدا شهید حاج قاسم سلیمانی در دفاع از حریم اهل بیت و مبارزه با استکبار توانست به چهره‌ای ماندگار و جاودانه تبدیل شود. ​​​​​​
ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار