کد خبر: ۱۲۳۱۳
حوزه هنری | با شرکت ۴۰ هنرمند؛

مرکز معماری حوزه هنری بستر طراحی یادمان‌های فلسطین را فراهم کرد

مرکز معماری اسلامی حوزه هنری با توجه به وضعیت امروز فلسطین، رویداد دو روزه‌ «فردا با فلسطین است» را برگزار کرد.
۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۶

به گزارش روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، رویداد «فردا با فلسطین است» که به همت مرکز معماری اسلامی حوزه هنر برگزار شده است؛ بستر طراحی یادمان‌های معماری مرتبط با مسئله فلسطین است؛ که معماران و علاقه‌مندان این عرصه در این رویداد، به شکل انفرادی و گروهی، باهم به رقابت می‌پردازند.

وضعیت امروز فلسطین، جنایات صورت گرفته در آن و مظلومیت زنان و کودکان فلسطینی باعث شد که مرکز معماری اسلامی حوزه هنری، در جهت زنده نگه داشتن مظلومیت توأم با اقتدار و مقاومت ملت فلسطین، ساز و کاری را ترتیب دهد تا در آن، معماران و علاقمندان این عرصه، اقدام به طراحیِ آثار هنری معماری کنند.

مصطفی مؤمنی راد مدیر مرکز معماری اسلامی حوزه هنری، در رابطه با این رویداد دو روزه گفت: امروز و فردا در رویداد فردا با فلسطین است، در مرکز معماری تلاش می‌کنیم تا جمعی از معماران و طراحان حوزه معماری را دورهم جمع کنیم و با محوریت موضوع فلسطین و مردم مظلوم فلسطین، در قالب‌های تعریف شده در عرصه معماری، از المان‌های شهری گرفته تا فضا‌های غرفه‌ای و موقت شهری و فضا‌های بزرگ‌تر و ماندگارتر مثل فضا‌های یادمانی، خلق اثر کنیم.

مؤمنی راد با اشاره به هدف این رویداد که طراحی جمعی و به اشتراک گذاشتن ایده‌های مرتبط است؛ افزود: پیش‌بینی می‌کنیم که در این رویداد حدود ۴۰ نفر شرکت‌کننده حضور داشته باشند و به فعالیت طراحی و به اشتراک گذاشتن ایده‌هایشان بپردازند. تقریباً می‌توان گفت این دو روز، مقدمه است و ما سعی می‌کنیم با توجه به کیفیت فضای معماری و هزینه خلق آن‌ها، این ایده‌ها را به اجرا دربیاوریم.

او در ادامه افزود: در روز دوم بر روی آثار و کیفیت‌های مربوط به آن‌ها جمع‌بندی خواهیم داشت و آن‌ها را به اشتراک می‌گذاریم و سعی می‌کنیم در یک فرایند، آثار باکیفیت را انتخاب کنیم و اصلاحات لازم را بر روی آن‌ها انجام دهیم تا به فراخور نیاز‌هایی که ممکن است به ما اعلام شود؛ و یا با توجه به ظرفیت خود مرکز در اجرای آثار طراحی‌شده، بعضی از آثار منتخب اجرایی بشوند.

وی در ارتباط با سازوکار این رویداد گفت: این رویداد دو روزه استاد محور و مربی محور نیست و بیشتر تضارب و اشتراک‌گذاری ایده‌هاست که به فضا شکل می‌دهد. اما در فرایند اصلاح و تکمیل ایده‌ها، از اساتید حوزه معماری و طراحان این حوزه که با ما در ارتباط هستند؛ کمک خواهیم گرفت.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار