کد خبر: ۱۲۳۵۵

شرکت ۱۰۰ حافظ قرآن در مرحله جبرانی آزمون اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم در قم

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم از شرکت حدود ۱۰۰ حافظ قرآن کریم در مرحله جبرانی آزمون اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم خبر داد.
۱۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۵

شرکت 100 حافظ قرآن در مرحله جبرانی آزمون اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم در قمبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، عبدالعلی براتی اظهار کرد: هجدهمین دوره اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم اردیبهشت امسال در سه رشته حفظ ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و ۳۰ جزء با حضور ۶۲۰ نفر از حافظان قرآن کریم برگزار شد که استان قم با رشد ۲۰ درصدی در تعداد ثبت‌نام کنندگان، رتبه نخست کشور را به نسبت جمعیت استان به دست آورد.

وی افزود: از این تعداد ۴۸۰ نفر در مرحله کتبی قبول شدند و به مرحله شفاهی راه یافتند که ۱۴۰ نفر از آن‌ها پذیرفته شدند.

براتی از برگزاری مرحله دوم آزمون شفاهی به صورت جبرانی برای نخستین بار خبر داد و گفت: پس از فراخوان این آزمون، از ۳۴۰ نفر جامعه هدف، ۱۰۰ حافظ قرآن در مرحله تجدیدی شرکت کردند که از این تعداد حدود ۲۵ نفر قبول شدند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم در مورد دلیل عدم استقبال از آزمون جبرانی اظهار کرد: افرادی که امسال در مرحله کتبی آزمون قبول شدند، در سال آینده لازم نیست از ابتدا برای شرکت در مرحله کتبی ثبت نام کنند. اما اگر این افراد در آزمون جبرانی شرکت کنند، قبولی آزمون کتبی امسال در آزمون سال آینده لحاظ نمی‌شود. به این دلیل در آزمون جبرانی که طی دو روز در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد، ۴۰ نفر از برادران و ۶۰ نفر از خواهران شرکت کردند.

 

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار