کد خبر: ۱۲۳۵۸
شرکت چاپ و نشر بین الملل | با هدف توانمندسازی نوقلمان و نویسندگان برگزار شد

«ابرار» توانمندسازی اهل قلم برای روایت زندگی علمای شیعه

دوره‌ «دیدار با ابرار» با هدف توانمندسازی نویسندگان و نوقلمان برای روایت زندگی علمای شیعه به همت انتشارات بین‌الملل برگزار شد.
۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۲

به گزارش روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، دوره‌ «دیدار با ابرار» با هدف توانمندسازی نویسندگان و نوقلمان برای روایت زندگی علمای شیعه برای سومین بار در روز‌های ۸ تا ۱۰ آذر به همت انتشارات بین‌الملل با همکاری اداره کل سازمان تبلیغات قم با حضور ۳۰ نفر از نویسندگان برگزار شد.
این دوره که مراحل اول و دوم آن در سال ۱۴۰۱ برگزار شده بود، این بار علاوه بر حضور نویسندگان حاضر در دوره‌های قبل، میزبان نویسندگان و نوقلمان جدید بود که طی مصاحبه و تایید اولیه وارد این دوره شدند. دوره دیدار با ابرار با توجه به منویات رهبری و تاکیدات حجت‌الاسلام محمد قمی؛ رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به دنبال معرفی سیره و سبک زندگی علما در قالب روایت، داستان و رمان با رعایت جذابیت‌های لازم برای نسل امروز است.
هدف از برگزاری این دوره که در آن جمعی از نویسندگان حضور داشتند اولاً افزایش دانش و مهارت نویسندگان و صاحبان ایده در حوزه «روایت سیره علما» به منظور نگارش آثاری مستند، فنی و با جذابیت لازم برای مخاطب عام بود؛ و در مرحله بعد، ایجاد شبکه‌ای از نویسندگان مؤمن و انقلابی دنبال شده است که منجر به تزریق اندیشه دینی و انقلابی در بازار نشر و به تبع آن، معرفی الگو‌های مناسب برای جوانان و نوجوانان می‌شود.
این دوره با اساتیدی، چون سعید طاووسی؛ مرتضی قاضی؛ موسی حقانی؛ حامد اشتری، محمدحسن رجبی دوانی؛ حجت‌الاسلام سید محمدمهدی رفیع‌پور برگزار شد.
این اساتید در موضوعاتی همچون «تاریخ حوزه‌های علمیه شیعه از آغاز تا امروز»، «از ساماندهی تا بازآفرینی؛ مروری بر گونه‌های روایت شفاهی»، «بررسی مبارزات علما با فرقه بهاییت»، «بررسی ابعاد سیاسی علما در دوره صفویه و قاجار»، «حوزه اصفهان در دوران صفویه» و «روایت زندگی علما، راه رفته، مسیر پیش رو» به بیان نکات و دیدگاه‌های خود پرداختند.ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار