کد خبر: ۱۲۴۰۴
کارشناس مبلغات نهضت امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان:

باید با نهضت پیشرفت بانوان زمینه بروز و ظهور زنان قدرتمند و آینده ساز باشیم

سارا هادی‌کمال با بیان اینکه ستون خانواده‌ مادر است عنوان کرد: باید با نهضت پیشرفت بانوان زمینه بروز و ظهور زنان قدرتمند و آینده ساز باشیم.
۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۶

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، سارا هادی‌کمال کارشناس مبلغات نهضت امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان اظهار داشت: حضرت زهرا (س) بهترین شاگرد مکتب پیامبر (ص) و بهترین مروج برای ترویج مکتب اوست، لذا بیراهه نیست اگر ایشان را اجتماعی‌ترین بانوی تاریخ زمان خود و اعصار بعد معرفی کنیم.

هادی‌کامل تصریح کرد: حضرت زهرا (س) در کنار ایفای نقش‌های خانوادگی، فرزند پروری، خانه‌داری، به مسائل اجتماعی زنان عصر خودش هم توجه می‌کرد و از حوزه فردی و شخصی زندگی خودش هم غافل نبود که این جنبه شخصی، بیشتر شامل ارتباط فردی او با پروردگار بود.

کارشناس مبلغات نهضت امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان عنوان کرد: ارتباط شهودی و معنوی حضرت زهرا (س) با وجود چهار فرزند و همسری حضرت علی (ع) از آن غفلت نمی‌کرد؛ حضرت زهرا امور و مشغله‌های زیادی داشت و با اینکه خانه او ملجأ رفت و آمد بود، اما همه این‌ها جا را برای عبودیت حضرت (س) تنگ نکرده بود.

وی ابراز داشت:  شیوه تعامل یک دختر با پدر و احترامی که حضرت فاطمه (س) برای پدر خود قائل بودند در نوع خود بی‌نظیر بود.

هادی‌کمال تاکید کرد: جامعه امروز ما نیاز مبرم به محبت مادری در کانون خانواده دارد، و نهضت بانوان باید به دنبال تقویت هویت مادرانه باشد، لذا به برکت اسلام و انقلاب اسلامی در راستای توجه به جایگاه زن، تمام تمدن باطل غرب نسبت به زنان مسلمان را تا پای نابودی پیش برده و شاهد عصبانیت دنیای استکبار و دستگاه شیطان از معرفی الگوی سوم زن هستیم.

کارشناس مبلغات نهضت امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان خاطرنشان کرد: ما یک سرمایه‌ای عظیم از زنان عفیفه در کشور داریم که با تبدیل شدن زن به کالا و بی‌انگیزگی و استفاده ابزاری او نسبت به نقش تمدنی‌اش در فرهنگ غرب مخالفت می‌کند.

وی در ادامه افزود: بانوان عفیفه معتقد به حیا، عفت و خانواده هستند، که متاسفانه ما از این ظرفیت در خدمت کلمه توحید استفاده نکرده‌ایم، جزء حضرت فاطمه (س) کسی نمی‌تواند قیام امیر المومنین (ع) را روایت کند و جزء زینب (س) کسی نمی‌تواند عظمت کربلا را نشان دهد، زنان عفیفه و مجاهد باید پیشران جهاد تبیین در خانه، خانواده، خاندان، محله، مسجد، مدرسه، شهر و جامعه خود باشند.

هادی‌کمال با بیان اینکه ستون خانواده مادر است؛ اضافه کرد: ما باید با نهضت پیشرفت بانوان زمینه بروز و ظهور زنان قدرتمند و آینده ساز باشیم؛ زنان ما رهبران نهضت تمدنی اسلام هستند، این رهبری به معنی حضور بی حد و حصر و بدون مبنا در عرصه اجتماع نیست بلکه زنان باید نسبت به جایگاه خود و مدیریت عفاف و عواطف جامعه شناخت و آگاهی پیدا کنند تا کشور را به افق‌های پیشرفت برسانند.

کارشناس مبلغات نهضت امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان در پایان گفت:  الگوی زن مسلمان نه زن را کارگر خانه می‌داند و نه کارگر در جا‌های دیگر در اجتماع؛ بلکه این زن از عظیم‌ترین سرمایه الهی خود یعنی عفت و عطوفت برای تحکیم کلمه توحید و دفاع از ولایت و پیشرانی نهضت تمدنی بهره می‌برد، پس مادر بودن یا زن بودن در جامعه ما از درجه و مقام والایی برخوردار می‌باشد.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار