کد خبر: ۱۲۴۶۵

نشر خوبیها محور برنامه های ایام فاطمیه در شهرستان مریوان

حجت‌الاسلام ورهرام رئیس اداره تبلیغات اسلامی مریوان گفت: در ایام فاطمیه برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی با محوریت سبک زندگی فاطمی با عنوان «نشر خوبی‌ها» در این شهرستان‌برگزار می‌شود.
۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۷

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مریوان همراه با کارشناس فرهنگی این اداره به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س) درمنزل سرکار خانم “سلما تال” مادر نمونه داری پنج فرزند برتر و نمونه علرغم نابینا بودن همسر و مشقت‌های فراوانی که در راستای زندگی داشتن توانستن پنج فرزند الگو را تربیت کند و هیچ چیز برای این مادر نمی‌توانست خانواده را غیر از عشق و علاقه به زندگی و فرزندان و همسرش نگه دارد.

در این دیدار حجت الاسلام ورهرام رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مریوان با بیان اینکه، یکی از مهم‌ترین مسائلی که در دین مبین اسلام مطرح است و اساس شکل گیری هویت خانواده را تشکیل می‌دهد، جایگاه و نقش زن در خانواده است؛ زیرا رابطۀ تنگاتنگ با سعادت و شقاوت خانواده دارد و شخصیت فرزندان متاثر از فاعلیت او می‌باشد، زن مسلمان از یک سو وظیفۀ مادری و از سوی دیگر وظیفۀ همسری را بر عهده دارد.

وی در ادامه گفت: ضروری است که زن به جایگاه و نقش‌هایی که در خانواده ایفا می‌کند، آگاهی داشته باشد تا بتواند روابط خانوادگی را سامان دهد و تاثیر گذار و سازنده باشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مریوان ابراز داشت: نقش تربیتی مادر می‌تواند در دوران قبل از بارداری، دوران بارداری، شیردهی و بعد از آن مورد بررسی قرار گیرد، از جمله موارد مهم تربیتی در دوران قبل از بارداری، خودسازی و معرفت‌های معنوی مادر و در دوران بارداری، اعتقادات و ایمان مادر در دوران شیردهی تربیت دینی کودک و بعد از آن پرورش صفات اخلاقی و… می‌باشد.

وی افزود: مادر همواره تلاش می‌کند اعتماد و امنیت را در محیط خانواده برای فرزند خود ایجاد کند؛ شاید بتوان گفت اعتماد و امنیت فرزندان مهم‌ترین نتیجه تأثیر مادر در تربیت آن‌ها است، چراکه یک مادر آگاه همواره تلاش می‌کند به فرزندش بیاموزد که چگونه باید به افراد دیگر اعتماد کند؟ و همچنین چطور می‌تواند یک انسان قابل اعتماد باشد؟

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار