کد خبر: ۱۲۵۲۶
سازمان سینمایی سوره | در اکران مردمی «مسافری از گانورا» مطرح شد؛

تاکید علی فروتن بر حمایت از انیمیشن ایرانی

علی فروتن که با عنوان عمو فیتیله‌ای بین کودکان و‌نوجوانان محبوبیت دارد، در اکران مردمی انیمیشن سینمایی «مسافری از گانورا» به لزوم حمایت نهاد‌های فرهنگی و مردم از انیمشین ایرانی تاکید کرد.
۲۲ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۲

تاکید علی فروتن بر حمایت از انیمیشن ایرانیبه گزارش روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، مراسم اکران ویژه انیمیشن سینمایی گانورا عصر دوشنبه ۲۰ آذرماه در پردیس سینمایی مگامال برگزار شد؛ علی فروتن برنامه‌ساز و مجری کودک، امین قاضی مدیردوبلاژ، لیلا سودبخش، شهره روحی و پرنیان ابریشم‌کش از صداپیشگان اصلی انیمیشن «مسافری از گانورا» در این مراسم حضور داشتند و پس از گرفتن عکس یادگاری با مخاطبان به تماشای فیلم نشستند.

در حاشیه این مراسم علی فروتن که با اجرای برنامه فیتیله‌ای‌ها محبوب بچه‌ها است از عدم توجه به تولیدات کودک گفت. او ضمن تاکید بر حمایت از انیمیشن ایرانی گفت: «اوایل دهه هفتاد طبق آمار می‌گفتند که در سینمای هند سالانه بیش از نهصد اثر ویژه کودک تولید می‌شود که همگی موفق بودند و حالا با گذشت سی‌سال ما هنوز به این تعداد حتی نزدیک هم نشدیم.»

فروتن در ادامه ابراز امیدواری کرد که نهاد‌هایی فرهنگی وارد میدان شوند و از تولیدات ویژه کودک و نوجوان حمایت کنند و گفت: «ما مردم باید هر کدام به ده نفر، صدنفر و حتی هزار نفر درباره آثاری از این دست حرف بزنیم و از این جنس انیمیشن‌ها حمایت کنیم، چون برای تولید آثار انیمیشن زحمت بسیاری کشیده شده و تمامی افرادی که در تیتراژ از آن‌ها نام برده شده، افراد متخصصی هستند که برای به ثمر رسیدن این کار تلاش کرده‌اند.»

فروتن در بخش پایانی صحبت‌های خود افزود: «مهم‌ترین نکته برای تربیت فرزند، فرهنگ، هنر و ادب است و باید به فرزندان خود بیاموزیم که برای تهیه بلیط تئاتر و سینمای خودشان بلیط تهیه کنند و آن را تماشا کنند نه این که منتظر باشند دعوت شان کنند.»

در این مراسم، صداپیشگان «مسافری از گانورا» بخش‌های منتخبی از این اثر را به صورت زنده دوبله کردند که با استقبال مخاطبان همراه شد.

این انیمیشن داستان یک موجود فضایی است که به زمین سفر می‌کند و با کمک پسری معلول و دوستانش به جستجوی فرمانروای گمشده سیاره گانورا می‌پردازد تا صلح را به سرزمینشان بازگرداند.

مسافری از گانورا با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری «مؤسسه فرهنگی تصویر هنر پاسارگاد شرق»، «صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران»، «صندوق پژوهش و فناوری سپهر» و «مرکز انیمیشن سوره» تولید شده است. این فیلم اولین اثر بلند سینمایی رویداد «رویازی» است که توسط مرکز انیمیشن سوره مدیریت و راهبری می‌شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار