کد خبر: ۱۲۶۷۸
حجت الاسلام جعفرزاده:

انفعال و بی تفاوتی در مقابل منکرات، خیانت به اسلام است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: انفعال و مدارا در مقابل منکرات و تسامح در برابر آسیب‌های اجتماعی خیانت به اسلام و بشریت است.
۲۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۳

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل در مراسم عزاداری ایام فاطمیه در مسجد معجز اردبیل در سخنانی اظهار کرد: حضرت زهرا پرچمدار موحدان راستین اسلام در عالم بشریت است.


وی در تبیین شخصیت والای حضرت زهرا (س) گفت: شخصیت شناسی حضرت زهرا (س) فقط با کلام پیامبر (ص) به درستی بیان شده که فرمودند: "هر کس که حضرت زهرا را خوشنود کند مرا خشنود کرده و هر کس مرا خشنود کند خدا را خشنود می‌کند و هر کسی حضرت زهرا را بیازارد مرا آزرده و هر کسی مرا بیازارد خدا را آزرده و هر کس خدا را بیازارد مورد غضب الهی قرار می‌گیرد."

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل رضایت الهی را در گرو رضایت حضرت زهرا (س) برشمرد و افزود: پیامبر اکرم (ص) با این حدیث ارزشمند شخصیت والای حضرت زهرا (س) را برای بشریت تبیین کرده است.

حجت الاسلام جعفرزاده مولفه‌های اساسی زندگی در الگوگیری از حضرت زهرا (س) را مبتنی بر اصول و ارزش‌های دین اسلام عنوان کرد و افزود: نهاد خانواده از جمله سرفصل‌های اساسی در توسعه و پیشرفت جامعه بود و صلاح و یا فساد آن مستقیما در اجتماع تأثیرگذار است.

عضو شورای فرهنگی عمومی استان اردبیل تاکید کرد: در عصر کنونی جبهه شیطانی در صدد متزلزل کردن نهاد خانواده است تا تقدس و بالندگی خانواده را از بین ببرد.

وی حضرت زهرا (س) را الگوی تمام عیار در تربیت فرزند، همسرداری و دفاع از مقام امامت عنوان کرد و افزود: در بسیاری مواقع بی تفاوتی و تسامح ریشه بسیاری معضلات و آسیب‌های اجتماعی است که بزرگترین ضربه را به تربیت خانوادگی و اجتماعی می‌زند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل خاطر نشان کرد: حضرت زهرا (س) به اوضاع جامعه خویش بی تفاوت نبود و همواره در پی رفع انحرافات و کج روی‌های امت خویش بود و این صفت پسندیده باید الگوی همگان شود.
 
حجت‌الاسلام جعفرزاده تربیت نسل حسنین را از شاخصه‌های مهم حضرت زهرا (س) عنوان کرد و افزود: حضرت زهرا (س) نسلی مانند حسنین و دختری بنام حضرت زینب (س) پرچمدار قیام کربلا را تربیت کرد و برای جهانیان الگوی شاخص تربیتی معرفی شد.
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار