کد خبر: ۱۲۷۱۸
حوزه هنری | ۸ اثر از سازمان سینمایی سوره و ۲ اثر از سفیرفیلم و سلوک در مهم‌ترین جشنواره سینمایی مستند ایران؛

۱۰ مستند از خانواده سازمان تبلیغات در جشنواره سینماحقیقت حضور دارند

مراکز مختلف حوزه هنری انقلاب اسلامی در مجموع با ۱۰ مستند در بخش‌های مختلف هفدهمین جشنواره‌ فیلم مستند ایران (سینماحقیقت) حضور دارند.
۲۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۶

به گزارش روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، این دوره از جشنواره «سینما حقیقت» میزبان ۱۰ اثر از حوزه هنری انقلاب اسلامی است که این مستندها توسط مرکز مستند سوره، مرکز مستند سفیرفیلم، مراکز استانی حوزه هنری انقلاب اسلامی و مرکز هنری-رسانه‌ای سلوک تهیه شده‌اند.

مرکز مستند سفیرفیلم که از مراکز وابسته به سازمان سینمایی سوره حوزه هنری انقلاب اسلامی است با چهار مستند در جشنواره سینماحقیقت حضور دارد. مستند‌های «مقدس‌نما»، «بچه‌دزد»، «رزیدنت» و «رویای بزرگ» در بخش مسابقه ملی جشنواره حاضر هستند.

مرکز مستند سوره نیز با دو مستند «جمال‌الدین» و «محرمانه دوحه» به هفدهمین جشنواره فیلم مستند ایران آمده است.

مراکز استانی حوزه هنری انقلاب اسلامی هم دست پری در جشنواره‌ «سینما حقیقت» امسال دارند. مستند‌های «داستان بارانی» از خراسان رضوی و «ارجنا» از استان چهارمحال‌وبختیاری که تولید مشترک حوزه هنری این دو استان و سازمان سینمایی سوره هستند درکنار مستند «دختر کوه نور» از استان کهگیلویه‌وبویراحمد، سهم مراکز استانی حوزه هنری از جشنواره سینماحقیقت را تشکیل می‌دهند.

مرکز هنری-رسانه‌ای سلوک وابسته به حوزه‌هنری انقلاب اسلامی نیز با مستند «مشت در نمای درشت» که روایتی از زندگی شاعر مرحوم سیدحسن حسینی است در بخش نمایش‌های ویژه‌ جشنواره‌ سینما حقیقت حضور دارد. به این ترتیب در مجموع مراکز مختلف حوزه هنری انقلاب اسلامی امسال با ۱۰ فیلم مستند، در بخش‌های مختلف جشنواره‌ «سینماحقیقت» حضور می‌یابند.

گفتنی‌ است، هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» از ۲۷ آذر تا ۲ دی در تهران و به میزبانی پردیس سینمایی چارسو برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار