کد خبر: ۱۳۳۷۶
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کردستان:

مساجد کردستان ظرفیت پذیرای ۴۳۰۰ نفر معتکف را دارا می‌باشد

حجت الاسلام جلیل مختاری نیا با بیان اینکه رجب ماه توحید و هم نشینی با محبوب است؛ عنوان کرد: مساجد استان ظرفیت پذیرای ۴۳۰۰ نفر معتکف را دارا می‌باشد و امسال برای ۲۳۰۰ نفر از معتکفین در رده‌های مختلف سنی برنامه‌ریزی شده است.
۲۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۷

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام جلیل مختاری نیا معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رجب، اظهار داشت: رجب ماه مناجات و بندگی و ماه خانه تکانی دل‌ها، می‌باشد.
 
وی تصریح کرد: پیامبر خدا (ص) مى فرماید: رجب، «شهرالله الأصمّ» است؛ و بدان سبب آن را «اصمّ» نامیدند که هیچ ماهى به پایه عظمت آن نمى رسد؛ بار ال‌ها رجب وشعبان را برای ما مبارک گردانده و ما را به سلامتی به رمضان برسان؛ بدانید که ماه رجب ماه خدا و ماه شعبان ماه من و رمضان ماه امت من است و هر کس در ماه رجب یک روز روزه بگیرد ثوابی برابر یک سال به او داده می‌شود.
 
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کردستان  عنوان کرد: در همین زمینه امام کاظم علیه السلام می‌فرماید رجب ماه بزرگی است خداوند در این ماه حسنات را می‌افزاید و گناهان را می‌زداید.
 
حجت الاسلام مختاری نیا با بیان اینکه رجب ماه توحید و هم نشینی با محبوب است؛   ابراز داشت: یکی از اعمالی که در این ماه تاکید زیادی بر آن شده و فضیلت فراوانی دارد اعتکاف رجبیه در ایام البیض ۱۳، ۱۴ و ۱۵ رجب می‌باشد.
 
 معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کردستان خاطرنشان کرد: برای اعتکاف امسال ۲۲ مسجد محوری استان در شهر‌های سنندج قروه بیجار کامیاران پذیرای معتکفین می‌باشند.
 
وی در ادامه افزود:  برای اولین بار در استان مقرر شد که اعتکاف دانشجویی در دو مسجد از مساجد دانشگاه‌های استان ویژه دانشجویان دختر و پسر توسط نهاد نمایندگی، ولی فقیه در دانشگاه‌ها برنامه‌ریزی و اجرا شود.
 
حجت الاسلام مختاری نیا با بیان اینکه پنج مسجد استان در شهر‌های قروه، بیجار پذیرای معتکفین دانش آموزی می‌باشد، تصدیق کرد: مساجد استان ظرفیت پذیرای ۴۳۰۰ نفر معتکف را دارا می‌باشد و امسال برای ۲۳۰۰ نفر از معتکفین در رده‌های مختلف سنی برنامه‌ریزی شده است.
 
وی به اهمیت حضور مبلغین و مبلغات در جمع معتکفین برای اجرای برنامه‌ها اشاره کرد و بیان داشت: تعداد ۱۰۰ نفر از مبلغین و مبلغات به مساجد محل برگزاری اعتکاف اعزام خواهند شد.
 
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کردستان در پایان با بیان اینکه معتکفین جهت ثبت نام در مراسم معنوی اعتکاف باید به این لینک https://nehzatkurdestan.com/?page_id=508 مراجعه نمایید؛ توضیح داد: مرخصی کارمندان، دانشجویان و  دانش آموزان شرکت کننده در اعتکاف از طریق مبادی مربوطه هماهنگ شده است.
 
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار