کد خبر: ۱۳۳۹۳
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی ملایر خبر داد:

مساجد شهرستان ملایر مهیای برگزاری مراسم اعتکاف رجبیه می‌شود

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی ملایر حجت الاسلام رستمی گفت: مساجد شهری و روستایی ملایر برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف رجبیه آماده می‌شود.
۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۴

مساجد شهرستان ملایر مهیای برگزاری مراسم اعتکاف رجبیه می‌شودبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام رستمی سرپرست اداره تبلیغات اسلامی ملایر یکی از برنامه‌های ماه مبارک رجب را برگزاری مراسم اعتکاف رجبیه برشمرد و گفت: همه ساله این مراسم معنوی در ایام البیض با حضور پر شور جوانان و نوجوانان در سطح مساجد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تشکیل جلسه ستاد مردمی اعتکاف ملایر و اتخاذ تصمیمات لازم برای برگزاری این مراسم گفت:  مراسم معنوی اعتکاف قرار است در سطح شهرستان ملایر و مساجد شهری و روستایی برگزار شود.

حجت الاسلام رستمی از برگزاری ابن مراسم معنوی در چهار  مسجد شهر ملایر  خبر  داد و گفت:  این مساجد شامل مسجد امام جعفر صادق (ع) در خیابان اراک برای بانوان و مسجد رسول اعظم شهر ملایردر کوی پلیس برای برادان، مسجد نبی اکرم برای اعتکاف دانش  آموزی و مسجد دانشگاه ملی ملایر نیز برای اعتکاف دانشجویی در نظر گرفته شده است.

 وی یادآور شد:  تا کنون ۶ نقطه  دیگر نیز در سطح شهرستان شامل مساجد شهری و روستایی برای برگزاری این مراسم اعلام آمادگی کرده اند که این احتمال وجود دارد که تعداد مساجد در شهرستان افزایش داشته باشد.

حجت الاسلام رستمی با بیان اینکه زمان برگزاری اعتکاف از  روز پنجشنبه ۵ بهمن لغایت پایان روز شنبه ۷ بهمن برابر با ۱۳، ۱۴ و ۱۵ماه رجب  است گفت:ثبت نام از روز شنبه ۲۳ دی شروع و تا دی ماه۲۹   ادامه دارد.

وی ابراز کرد: علاقمندان برای ثبت نام می‌توانند به اداره تبلیغات اسلامی ملایر، مسجد جامع ملایر و حوزه علمیه خواهران این شهر مراجعه کنند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی ملایر با اشاره به اینکه شرکت کنندگان امسال باید کارت ورود به مسجد را دریافت و به همراه خود داشته باشند افزود: سخنرانی  سخنرانان را در بین معتکفان، حلقه‌های معرفتی،   مراسم ویژه شب شهادت حضرت زینب (س) برنامه‌های متنوع فرهنگی، جهاد تبیین داریم و بحث پاسخ گویی به شبهات  از برنامه‌های در دستور کار برای معتکفین است.

وی خاطرنشان کرد:. هزینه ثبت نام نیز ۴۰۰ هزارتومان تعیین شده که انتظار می‌روود خیرین و ادارات ونهاد‌ها نیز در بخشی از هزینه این مراسم معنوی سهیم باشند.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار