کد خبر: ۱۳۴۲۱
رئیس اداره تبلیغات اسلامی خبر داد:

آغاز ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف در شهرستان خرمدره

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ضمن تبریک حلول ماه مبارک رجب از آغاز ثبت نام اعتکاف در شهرستان خرمدره خبر داد و گفت: روند ثبت نام تا ۱۲ روز ادامه خواهد داشت.
۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۹

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام فرشید ملکی ضمن تبریک حلول ماه مبارک رجب از آغاز ثبت نام اعتکاف در شهرستان خرمدره خبر داد.

وی گفت: همزمان با فرا رسیدن ماه رجب، ثبت نام از علاقمندان برای شرکت در مراسم معنوی اعتکاف از ۲۰ دی ماه سال جاری به مدت ۱۲ روز  انجام خواهد شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی افزود: مراسم اعتکاف امسال از ۵ تا ۷ بهمن ماه در دوبخش برادران و خواهران و در ۲ مسجد شهر خرمدره برگزار خواهد شد که برادران در مسجد رسول الله (ص) و خواهران در مسجد زینبیه (س) معتکف خواهند شد.

ملکی با اشاره به نحوه ثبت نام گفت: ثبت نام جهت حضور در اعتکاف می‌توانند به محل‌های ثبت نام مراجعه کنند که محل‌های ثبت نام اعتکاف در تعمیرگاه تلویزیون محمدی واقع در جنب مسجد رسول الله (ص)، حوزه علمیه حضرت معصومه (س) جنب آتش نشانی و فروشگاه محصولات فرهنگی کوثر در خیابان ولیعصر (عج) می‌باشد.

وی با اشاره به برنامه‌های در نظر گرفته شده برای معتکفین، گفت: برگزاری مراسمات میلاد حضرت علی (ع) و شهادت حضرت زینب (س)، محافل انس با قرآن، حلقه‌های معرفت با حضور مبلغین مجرب از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده برای معتکفین خواهد بود.

این مقام مسئول در خصوص اهمیت  اعتکاف گفت: اعتکاف پرورش جسم و جان است، انسان آمیزه‌ای است از این دو و نیازمند پرورش در ابعاد وجودی خود؛ انسان به دنبال سعادت و کمال است، روح انسان نیازمند نیایش است، مناجاتی شیرین و زیبا، هم کلامی موجودی ضعیف با منشأ قدرتها، از آغاز خلقت تا صحنه رستاخیز، راز و نیاز زیباترین هنر آدمی است.

ملکی گفت: جهان امروز به سرعت به سوی مادیات می‌رود که بسیار خطرناک است و می‌توان به صراحت بیان کرد که علت تمام جنگ‌ها و خصومت‌ها فراموشی معنویت است و اعتکاف باعث می‌شود زنگاری که قلب را گرفته با دعا، نماز و قرائت قرآن برطرف شود.

 

آغاز ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف در شهرستان خرمدره

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار