کد خبر: ۱۳۴۲۸
در سفر به استان گلستان:

مدیرعامل بنیاد هدایت با معاون سیاسی استاندار گلستان دیدار کرد

حجت الاسلام سیدناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت در جریان سفر به استان گلستان با سیدعلی مهاجر معاون سیاسی استاندار دیدار و گفتگو کرد.
۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۴

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام میرمحمدیان در این دیدار بر نقش ویژه مسجد و امام محله در حکمرانی محلی تأکید کرد و اظهار داشت: در همه دنیا بحث حکمرانی محلی و محله محوری جدی است و بر اساس مدل اصلی خود پیش می‌برند.

وی ادامه داد: ما این مدل را در جا‌های مختلف تجربه کرده ایم که اگر بتوانیم به جای مدل تسهیل گری از یک زیر ساخت دینی و اجتماعی قوی به نام مسجد و از یک شخصیتی به نام روحانی که با وجود هجمه‌ها هنوز هم برای مردم قابل اعتماد است، در قالب امام محله استفاده کنیم؛ می‌توانیم خیلی از این مسائل را حل کنیم.

مدیرعامل بنیاد هدایت افزود: یکی از ایرادات این طرح این است که امامان ما توانمند نیستند و ما وظیفه داریم آن‌ها را توانمند کنیم؛ این وظیفه‌ای است که در قرارگاه ملی مسجد به عهده ما گذاشته شده است. ما سه وظیفه داریم یکی تولید دانش که آن را در نمایشگاه مسجد جامعه پرداز در مسجد جمکران به عرضه گذاشته ایم؛ گفتمان سازی و توانمندسازی از دیگر وظایفی است که به عهده ما است.

وی خاطرنشان کرد: شکی نیست که در زمینه توانمندسازی ما به تنهایی نمی‌توانیم کار را پیش ببریم، ولی با هم افزایی سایر نهاد‌ها بهتر پیش خواهد رفت و می‌توانیم قدم‌های خوبی در توانمندسازی مساجد و کنشگران آن به خصوص امامان محله داشته باشیم.

حجت الاسلام میرمحمدیان ادامه داد: اگر دولت برخی از این ۴ هزار خدمتی که به مردم می‌دهد را از طریق مساجد به مردم بدهد، علاوه بر اینکه هزینه‌های دولت را کمتر می‌کند باعث تقویت مساجد می‌شود و گامی در مسیر مردمی سازی حکمرانی است. این مهم با توانمندی مساجد و امامان و واسپاری خدمات از طریق مساجد شدنی است.

وی در بخش دیگری از این گفتگو بر اهمیت جهاد تبیین تأکید کرد و گفت: اگر نتوانیم سبد‌های گره گشایی خود را به جهاد تبیین ربط دهیم آورده زیادی برای نظام نخواهد داشت، ولی اگر روایت درست شود هزاران نفر حال شان خوب می‌شود.

مدیرعامل بنیاد هدایت به برگزاری دومین مهرواره بانور نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بُعد جهاد تبیین خیلی مهم است و برای همین ما روی ظرفیت بانوان و مهرواره بانور حساب کرده ایم و بانوان می‌توانند با حل مسئله و روایت حل مشکلات نقش ویژه‌ای در امیدآفرینی و خوب کردن حال مردم داشته باشند.

معاون سیاسی استاندار گلستان نیز در این دیدار بر لزوم هم افزایی و کار مشترک میدانی عملی تأکید کرد و اظهار داشت: ما باید در عرصه توانمندسازی کاری کنیم که شبکه فعالان فرهنگی و اجتماعی را یک پله بالاتر بیاوریم؛ چون مسجد و محله در دست این شبکه فعالان است. در این صورت هم تأثیر گذاری آن‌ها بیشتر می‌شود و هم ما یک پله به برنامه کلان جامعه سازی اسلامی نزدیک می‌شویم.

وی با اشاره به برنامه‌های مشترک بین دولت و سازمان تبلیغات در زمینه پایگاه‌های فرهنگی اجتماعی و همچنین طرح محله اسلامی، این هم افزایی و کار مشترک را امری مبارک دانست و از آمادگی این معاونت برای همراهی و هم افزایی با بنیاد هدایت در امر توانمندسازی مساجد و کنشگران مسجدی خبر داد.
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار