کد خبر: ۱۳۴۴۰
کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی خدابنده:

مراسم اعتکاف در ۲۰ مسجد شهری و روستایی خدابنده برگزار می‌شود

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خدابنده گفت: مراسم اعتکاف در ۲۰ مسجد شهری و روستایی ویژه برادران و خواهران و دانش‌آموزان از ۵ لغایت ۷ بهمن ماه به مدت ۳ روز در این شهرستان برگزار خواهد شد.
۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام مهدی تقی پور کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خدابنده در خصوص اعتکاف و برنامه‌های مربوط به برگزاری این مراسم معنوی اظهار کرد: اعتکاف بارزترین مصداق بندگی پروردگار است و دو پیامبر الهی ماموریت یافتند تا بستر برپایی اعتکاف را مهیا سازند و این برنامه معنوی هم عدل طواف خانه خدا قرار داده شده که گویای عظمت و فضیلت برجسته آن است.

وی افزود: اعتکاف توصیه قرآن و جزء سیره و سنت نبی مکرم اسلام (ص) و اهل بیت (ع) است.

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خدابنده ادامه داد: عبادت خداوند سبحان آیینی دارد، در برخی موارد خداوند دستور به تفکر و تامل یا مشغول شدن به ذکر و ثنا می‌دهد و گاهی هم دستور سکون می‌دهد و گاهی نیز فرمان به حرکت می‌دهد، مانند سعی بین صفا و مروه؛ گاهی هم طواف به دور خانه خود را دستور دهد، مانند طواف در حج و عمره.

حجت‌الاسلام تقی پور ادامه داد: اعتکاف نشانه جهت‌گیری صحیح و یکی از رویش‌های انقلابی و نشانه دلبستگی ملت شریف ایران به دین است.

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خدابنده افزود: در شهرستان خدابنده نیز همچون سنوات گذشته اعتکاف در ۲۰ مسجد شهری و روستایی ویژه برادران و خواهران و دانش آموزان از ۵ بهمن ماه لغایت ۷ بهمن ماه به مدت ۳ روز برگزار خواهد شد.

وی بیان داشت: محل برگزاری اعتکاف در شهر قیدار النبی (ع) ویژه دانش آموزان در مساجد زینبیه و باب الحوایج (ع) و برادران مسجد جامع و خواهران مسجد مهدیه خواهد بود.

حجت‌الاسلام تقی پور تصریح کرد: محل‎های ثبت نام برای بسیج خواهران و برادران مسجد جامع قیدار است و ثبت نام دانش آموزی برادران توسط گروه علمی فرهنگی بینه و خواهران توسط مسئول بسیج دانش آموزی خواهران قیدار از مورخه ۲۵ دی‌ماه لغایت ۴ بهمن ماه انجام خواهد شد.

حجت‌الاسلام تقی پور ادامه داد: اعتکاف دانش آموزی دختران برای دومین سال با عنوان دختران مهدوی در مسجد زینبیه برگزار می‌شود.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار