کد خبر: ۱۳۴۵۴
به همت اداره کل تبلیغات اسلامی استان ایلام برگزار شد؛

وبینار آموزشی طرح ملی  اسماء و صبرا ویژه شبکه مبلغات در استان ایلام

وبینار آموزشی توجیهی شبکه‌های اسما و صبرا در استان ایلام  با حضور سرکارخانم دکتر لیلا کشتکار، دستیار امور مبلغین در ساماندهی تبلیغ بانوان در کشور، در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی استان ایلام  برگزار شد.
۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۸

وبینار آموزشی طرح ملی  اسماء و صبرا ویژه شبکه مبلغات در استان ایلامبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، مریم بیگ محمدی مسئول شبکه تبلیغی اسما و صبرا در استان ایلام در این نشست گفت: جهت تقویت و راهبری مبلغات، دو شبکه ملی بانوان با عنوان اسما و صبرا راه اندازی شده است. شبکه صبرا بستری است برای شناسایی و معرفی ظرفیت‌های تبلیغ مردمی بانوان فعال، برای هم افزایی و تجربه نوردی بانوان صاحب طرح و ایده‌های عملیاتی وفرصتی است برای رشد و توانمندسازی بانوان فعال تبلیغی در عرصه صحنه گردانی در میادین تبلیغی با موضوع جهاد تبیین، و شبکه ملی صبـرا یعنی، صحنه گردانان بردبار روایت امید.

مریم بیگ محمدی افزود: جهاد تبیین مد نظر مقام معظم رهبری که در اشارات خود، بار‌ها و بار‌ها به روشنی به آن پرداخته‌اند، به عنوان بهترین ابزار فرهنگی و راهبردی در راستای خنثی‌سازی هجمه‌های سنگین دشمن به شمار می‌آید، و نقش خواهران مبلغه در این مورد غیرقابل انکار است.

وی افزود: نقطه مرکزی شبکه تبلیغی اسما، ساماندهی و تجهیز گفتمانی بانوان سخنران می‌باشد که در مجالس و محافل مختلف تاثیر بسزایی دارند و با حرفی نو و روایتی پیشرو، نقش ویژه خود را در جهاد تبیین ایفا می‌کنند.

مسئول امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان ایلام خاطرنشان کرد: ورود فعالانه و تبدیل مخاطب به کنشگر را از جمله اهداف این حرکت در حوزه بانوان دانست و افزود: شناسایی و حمایت بانوان سخنران، توانمندسازی در فنون و روش‌های سخنرانی، و تجربه نوردی تبلیغ در عرصه جهاد تبیین، از دیگر اهداف شبکه تبلیغی «اسما» به شمار می‌روند.

مریم بیگ محمدی مسئول شبکه تبلیغی اسما و صبرا در استان ایلام افزود: در طراحی این دو رویداد، در کنار حمایت‌های مادی و معنوی، ساماندهی بانوان طلبه فعال در میادین فرهنگی و تبلیغی و فعال در عرصه سخنرانی انجام خواهد شد، تا بتوانیم مخاطبین خود را در این جنگ نابرابر و جنگ روایت‌ها راهبری کنیم.

سرکارخانم لیلا کشتکار دستیار امور مبلغین در ساماندهی تبلیغ بانوان در این دوره توجیهی و در  توضیح این شبکه ملی که بصورت وبینار برگزار شد، گفت: صحنه کارزار و درگیری ما با دشمن جنگ تبلیغاتی و جنگ روایت‌ها است و بانوان با توجه به قدرت عاطفی و جزئی نگری در دیدن واقعیت‌های جامعه بهترین ظرفیت برای خلق و گسترش روایت‌های مؤثر در این جنگ تبلیغاتی را دارا هستند، بر این اساس سال گذشته اولین شبکه ملی بانوان با عنوان صبرا، با تاسی از الگوی خود، حضرت فاطمه زهرا (س) راه اندازی شد. صبرا با صحنه گردانی بردبارانه بانوان مبلغه در محلات و با هدف به میدان آوردن آحاد مردم در میادین فرهنگی کشور شکل گرفت.

سرکار خانم لیلا کشتکار افزود: نقطه مرکزی شبکه تبلیغی اسماً، ساماندهی و تجهیز گفتمانی بانوان سخنران می‌باشد که در مجالس و محافل مختلف تأثیر بسزایی دارند و با حرفی نو و روایتی پیشرو نقش ویژه خود را در جهاد تبیین ایفا می‌کنند.

دستیار امور مبلغین در ساماندهی تبلیغ بانوان خاطرنشان کرد: ما در این شبکه به دنبال شناسایی و معرفی ظرفیت‌های تبیینی بانوان سخنران هستیم، ادامه داد و افزود: شبکه اسما ظرفیتی برای هم افزایی و تجربه نوردی بانوان صاحب فکر و گفتمان تبیینی در مبارزه با تهاجم تبلیغاتی و فرصتی برای رشد و توانمندسازی بانوان سخنران در عرصه گفتمان سازی در محافل خانگی، علمی و رسانه‌ای می‌باشد.

وی با بیان اینکه صبرا، شبکه کنشگران اجتماعی و اسماً، شبکه مروجان گفتمانی است، افزود: از جمله مزایای تعلق گرفته به این طرح، دریافت کارت تبلیغ بانوان، دریافت کمک هزینه تبلیغی ماهانه، دریافت آموزش و محتوا‌های نوین و کاربردی، دریافت خدماتی همچون بن خرید کتاب است، مبلغات گرامی دارای کد رسمی حوزه علمیه، پس از تأیید نهایی و شرکت در دوره‌ها می‌توانند از این امکانات بهره‌مند شوند.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار