کد خبر: ۱۳۴۷۴
رئیس اداره تبلیغات اسدآباد خبر داد:

تدارک ۶ مسجد شهرستان اسدآباد برای برگزاری مراسم اعتکاف

حجت‌الاسلام علی‌اصغر طالبی اعتکاف را یکی از سیره‌های نبوی در ماه رجب خواند و گفت: امسال در شهرستان اسدآباد 6 مسجد برای برپای مراسم معنوی اعتکاف برنامه ریزی شده است.
۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۱

تدارک ۶ مسجد شهرستان اسدآباد برای برگزاری مراسم اعتکافبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام  علی‌اصغر طالبی سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسدآباد اعتکاف را یکی از سیره‌های نبوی در ماه رجب خواند و گفت: روزه گرفتن در این ایام مستحب است و مؤمنان در مسجد که خانه خداست، خلوتی را با او دارند و معتکف می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در ایام اعتکاف، روزه‌دار سه روز را مهمان خداست، افزود: این ایام در مکانی انجام می‌شود که محل بندگی، سجده و عبادت است.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسدآباد تصریح کرد: امور دنیوی زیاد انسان را مشغول خود کرده و نیاز است که با غنیمت شمردن ایام البیض روح و جان و قلب خود را با معنویت فضای مسجد جلا بدهد و بروزرسانی کند.

وی ختم قرآن، ذکر دعا و عبادت در ایام البیض اعتکاف را مهم خواند و گفت: این ایام فرصت است که باید به نحو احسن از آن بهره برد.

حجت‌الاسلام و المسلمین طالبی از برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در شهرستان اسدآباد همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: این مراسم کاملاً مردمی است البته سازمان تبلیغات اسلامی هم کمک کار و متولی برنامه‌هایی را در این زمینه دارد.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۶ مسجد در سطح شهرستان اسدآباد میزبان معتکفان بوده، افزود: امسال با توجه به استقبال مردم دو مسجد را اضافه کردیم و این تعداد به هشت مسجد رسیده است.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسدآباد خاطرنشان کرد: مراسم امسال در سطح شهرستان اسدآباد در مسجد امام رضا (ع) خاکریزی‌ها، مسجد جامع شهر اسدآباد، روستا‌های چنارعلیا، موسی‌آباد، قاسم‌آباد، شهر آجین، پالیز برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۵۰ نفر برادر و ۴۰۰ خواهر معتکف شدند، افزود: امسال پیش‌بینی می‌شود که این تعداد معتکف به ۱۰۰ برادر و ۶۰۰ خواهر افزایش داشته باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین طالبی از برگزاری محفل انس با قرآن، دعوت از سخنرانان برجسته، برنامه ام‌الداود، برگزاری نماز‌های جماعت یومیه، میز پاسخگدیی به مسائل شرعی توسط مبلغان خواهر و برادر  را از جمله برنامه‌های این ایام برشمرد.

وی تأکید کرد: سعی ما بر این است که با برگزاری مراسم معنوی خوب و با برنامه زمینه حضور نوجوانان و جوانان را در این مراسم مهیا کنیم.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسدآباد هزینه شرکت در مراسم معنوی اعتکاف را برای روستا‌ها ۱۵۰ هزار تومان و برای شهر ۳۰۰ هزار تومان اعلام کرد، ولی گفت: زمان ثبت‌نام برای این مراسم از ۲۸ دی  تا دوم بهمن‌ماه خواهد بود و افراد برای ثبت‌نام در شهر به سازمان تبلیغات و در روستا‌ها به مساجد مراجعه کنند.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار