کد خبر: ۱۳۴۷۵
حجت الاسلام شرنجانی خبر داد:

مراسم اعتکاف در ۱۴ مسجد شهرستان همدان برگزار می‌شود

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان همدان با اشاره به اینکه اعتکاف عملکرد خوبی در عرصه خودسازی داشته است، یادآور شد: با استفاده از ابزار‌های مختلف به دنبال تمدن‌سازی هستیم.
۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۶

مراسم اعتکاف در ۱۴ مسجد شهرستان همدان برگزار می‌شودبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان همدان، پیش بینی حضور بیش از ۳ هزار نفر در این مراسم معنوی خبر داد و گفت: مراسم اعتکاف در ۱۴ مسجد شهرستان همدان برگزار می‌شود و در بخش‌های دانش آموزی، فرزند و مادری و دانشجویی طراحی شده است.

حجت الاسلام شرنجانی با بیان اینکه به فضل الهی امسال همانند سال گذشته شعار سال داریم، اظهار داشت: شعار سال گذشته “اعتکاف تجلی اخلاق و معنوی بود و امسال نیز شعار “اعتکاف، معنویت تمدن‌ساز” انتخاب شده است.

وی افزود: مراسم اعتکاف از شب سیزدهم ماه رجب، به مدت سه روز برگزار می‌شود.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان همدان تصریح کرد: علاوه بر پذیرایی از معتکفین، برنامه‌های فرهنگی متنوعی از جمله سخنرانی، پرسش و پاسخ، جلسات چهره به چهره و سایر برنامه‌های مذهبی، برای مراسم معنوی اعتکاف به انجام می‌رسد.

وی افزود: در مسجد جامع همدان و سایر مساجد شهرستان، دانش آموزان، نوجوانان و جوانان حضور دارند.

حجت الاسلام شرنجانی خاطرنشان کرد: در صورت استقبال تعداد مساجد بیشتری را برای مراسم معنوی اعتکاف اختصاص خواهیم داد.

وی به برنامه‌های فرهنگی طی این سه روز اشاره کرد و گفت: محافل انس با قرآن، مناجات شبانه، عصری با شهدا و عصری با علما از جمله برنامه‌ها خواهد بود که در این مراسم از سخنران‌های بزرگی برای حلقه‌های معرفت با موضوع سبک زندگی اسلامی، جهاد تبیین، افزایش جمعیت، مهدویت، فرقه‌های انحرافی، احکام، پاسخ به شبهات و تصحیح نماز استفاده خواهد شد.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار