کد خبر: ۱۳۵۴۹
استاندار مازندران در جمع مسئولین شورای هیئات مذهبی:

بهترین محفل و بستری که می‌توان معارف اهل بیت را منتقل کرد، هیئات مذهبی هستند

استاندار مازندران در جمع مسئولین شورای هیئات مذهبی در استانداری باتاکید بر کارکرد‌های اجتماعی و فرهنگی هیئات گفت: بهترین محفل و بستری که می‌توان معارف اهل بیت را منتقل کرد، هیئات مذهبی هستند.
۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۱

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، سید محمود حسینی پور صبح یکشنبه در نشست با رؤسای شورای هیئات مذهبی با محکوم کردن جنایات رژیم منحوس و کودک کش صهیونیستی اظهار کرد: حوادث و اتفاقات اخیر نشان می‌دهد که پیش بینی مقام معظم رهبری درباره نابودی این رژیم در حال تحقق است.

وی با اعلام حمایت از پاسخ کوبنده سپاه پاسداران و حمله موشکی به لانه تروریست‌ها، یاد و خاطره شهدای والامقام مقاومت را گرامی داشت و با اشاره به نقش هیأت از آن به عنوان بزرگترین رسانه تاریخی جهان اسلام یاد کرد و گفت: اگر هیأت‌ها نبودند امروز با حرکت عظیم اسلامی در جهان مواجه نبودیم.

وی نقش روحانیت را در هیأت ممتاز و قابل تقدیر دانست و گفت: ریشه اصلی هیئات ما روحانیت است، زیرا شعور اصلی دینی و اعتقادی برگرفته از هدایت‌های روحانیت معظم است، زیرا شور حسینی باید همراه با شعور اعتقادی باشد.

استاندار مازندران با اظهار اینکه هیأت‌ها بستری برای حرکت عظیم انسان‌ها در طول تاریخ بوده است، گفت: هیأت‌ها محل اصلی جهاد تبیین هستند و با پیروزی انقلاب اسلامی، هیئات روح تازه‌ای گرفتند.

حسینی پور نقش آفرینی هیأت‌ها را امری مهم بیان کرد و گفت: حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری توجه به هیئات مذهبی داشته‌اند و این نشان از اهمیت هیأت به عنوان موجود زنده است که هیچ زمانی میرایی ندارد.

استاندار مازندران با اظهار اینکه همیشه نیاز بشریت به هیئات مذهبی و توسل به اهل بیت (ع) بیشتر می‌شود، گفت: بهترین محفل و بستری که می‌توان معارف اهل بیت را منتقل کرد، هیئات مذهبی هستند، زیرا ظرفیت‌های بالای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برای کشور محسوب می‌شوند.

وی با عنوان اینکه ماندگاری هیأت‌ها به مردم بوده و از این رو ماندگار هستند، گفت: هیأت‌ها مدیون سیستم‌های سیاسی نیستند بلکه هیأت‌ها متعلق به دستگاه حضرت امام حسین (ع) و ولایت فقیه هستند.

وی نقطه اتکال واتصال هیأت را به ولایت فقیه را از برجستگی‌های آن برشمرد و گفت: اگر هیأت‌ها توجه به غزه، یمن و جهان اسلام نداشته باشد، تبدیل به امری عادی می‌شود.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه جهان اسلام نیازمند عجین شدن بصیرت دینی و معنوی در هیأت‌ها برای تبدیل شدن به بزرگ‌ترین رسانه تاریخی است، گفت: هیأت‌ها تلفیقی از عنصر منطق و عاطفه است.

حسینی پور با اظهار اینکه یکی از کارکرد‌های اصلی هیأت‌ها را جذب جوانان و محله محوری بیان کرد و گفت: هیأت‌ها برای پاکسازی محلات از آسیب‌های اجتماعی باید تلاش کنند و علاوه بر این ایجاد تقویت روحیه انقلابی بین جوانان برای کمک به جهان اسلام از کارکرد‌های هیئات است.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار