کد خبر: ۱۳۶۲۱
در اعتکاف امسال؛

۴۰ درصد معتکفین خراسان شمالی دانش آموزان هستند

دبیر اعتکاف خراسان شمالی با اشاره به استقبال گسترده مردم از این مراسم، گفت: ۴۰ درصد معتکفین استان خراسان شمالی را دانش آموزان به خود اختصاص داده‌اند.
۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۴

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام هادی پروین، دبیر اعتکاف و مسئول تشکل‌های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با تأکید بر اینکه سنت حسنه اعتکاف به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی احیاشده و تجدید حیات پیداکرده، گفت: علی‌رغم تبلیغات سوء دشمنان امروز حضور مردم به‌ویژه نسل نوجوان و جوان در اعتکاف قابل‌تحسین است و خدا را شاکریم که به برکت انقلاب این مراسم بزرگ، امروز به‌صورت فراگیر درآمدهاست طوری که رهبر معظم انقلاب از آن به‌عنوان یکی از رویش‌های انقلاب یاد می‌کنند.

دبیر اعتکاف خراسان شمالی خاطرنشان کرد: کار‌های مقدماتی ویژه پذیرایی از معتکفین در سراسر مساجد میزبان انجام‌شده است و بحمدالله امسال با رشد قابل‌توجهی از معتکفین روبرو هستیم و تاکنون تعداد ۷۵۳۳ نفر در سطح استان برای شرکت در مراسم اعتکاف ثبت‌نام کرده‌اند.

حجت‌الاسلام پروین افزود: در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۰ درصد از معتکفان را دانش آموزان تشکیل می‌دادند، اما امسال به شکرانه الهی این آمار به ۴۰ درصد ارتقاءیافته است.

وی تصریح کرد: ازجمله اقداماتی که در راستای برگزاری مراسم اعتکاف در نظر گرفته‌شده اعزام روحانی، مبلغ و مربی به مساجد برای امور فرهنگی و دینی است که در این راستا نهاد‌های مرتبط همکاری لازم را دارند همچنین رایزنی‌ها و تمهیدات لازم برای غیبت دانش‌آموزان حاضر در مراسم اعتکاف نیز فراهم‌شده و از طریق مدیریت آموزش‌وپرورش به مدارس اعلام‌شده که غیبت دانش‌آموزانی که در اعتکاف حضور دارند در روز شنبه هفتم بهمن‌ماه موجه است.

دبیر اعتکاف خراسان شمالی در پایان اظهار کرد: مراسم اعتکاف امسال در بیش از ۱۵۰ مسجد استان از پنجم تا هفتم بهمن‌ماه مصادف با ۱۳ تا ۱۵ رجب برگزار می‌شود.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار