کد خبر: ۱۳۶۶۶
مسئول قرارگاه بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی ایلام مطرح کرد:

حضور پررنگ دختران نوجوان  و بانوان در آیین اعتکاف

مسئول قرارگاه بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان ایلام: حضور پرشور و پررنگ جوانان و نوجوانان در مراسم اعتکاف امسال بسیار بیشتر از سال های گذشته بوده است.
۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۹

حضور پررنگ دختران  نوجوان  و بانوان در آیین اعتکافبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، مریم بیگ محمدی، مسئول قرارگاه بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی در بین نوجوانان معتکف در مسجد امام حسن مجتبی (ع)گفت:اعتکاف فرصتی ناب برای تولد دوباره و خود سازی برای همه گروه‌های سنی است اما نوجوانان به دلیل قلب‌های پاک و آماده‌ای که دارند بیش از همه از معنویات این ایام بهره مند می شوند.

وی با تاکید بر اینکه اعتکاف بر اساس احادیث موجب آمرزش گناهان می‌شود، اضافه کرد: شرکت‌کنندگان در این آیین تا اذان مغرب روز شنبه در محل اعتکاف حاضر می‌شوند و در این مدت برخی از برنامه‌های معنوی نیز برای آنان تدارک دیده شده است.

وی تشکیل حلقه‌های معرفتی، جمع‌خوانی دعای کمیل و دعای ندبه و اعمال «ام داوود» در روز آخر را از جمله برنامه‌های معنوی اداره تبلیغات اسلامی برای معتکفان دانست.

مریم بیگ محمدی افزود: باید درفضاهای گفت‌وگو محور بتوان با سایر اقشار تعامل و هم‌افزایی ایجاد کرد و توجه به فرهنگ عفاف و حجاب نیز باید در فضایی آرامش‌بخش و گفتمان تعاملی مورد توجه و تاکید باشد.

وی افزود: در حاشیه آیین اعتکاف ایستگاه صحت قرائت نماز، پاسخگویی به مسائل شرعی و مشاوره ، ایستگاه  کتاب استقرار یافته است.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار