کد خبر: ۱۳۶۸۵
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل:

روشنگری حضرت زینب (س) الگوی تمام عیار در جهاد تبیین است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: روشنگری حضرت زینب (س) و دفاع از حریم ولایت، الگوی تمام عیار برای فعالان فرهنگی در جهاد تبیین است.
۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۴
روشنگری حضرت زینب (س) الگوی تمام عیار در جهاد تبیین استبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده در مصاحبه‌ای با تسلیت سالروز وفات پرچمدار قیام کربلا حضرت زینب کبری (س) در سخنانی اظهار کرد: نهضت حضرت ابعلدالله الحسین (ع) به ما آموخته که اگر بخواهیم حرکتی به نتیجه برسد باید ابعاد تبیینی آن را اجرا کنیم، چون تبیین به اندازه قیام عاشورا اهمیت دارد.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با تاکید بر اینکه دغدغه‌مندان و فعالان غرصه فرهنگی و تبلیغی باید با محوریت جهاد تبیین و تاسی از روشنگری حضرت زینب کبری (س) به بصیرت افزایی در جامعه بپردازند، افزود: مهمترین اقدامات حضرت زینب (س) رساندن پیام قیام عاشورا به جهانیان بود لذا از این جهت، تشیّع، مرهون روشنگری آن بانوی بزرگوار است.
 
حجت الاسلام جعفرزاده با اشاره به این که حضرت زینب (س) سه وظیفه مهم حمایت از حجت خدا حضرت سجاد (ع)، رساندن پیام عاشورا به مردم و سرپرستی اطفال و فرزندان شهدا  را با موفقیت کامل تصریح نمود: اگر حضرت زینب (س) و مجموعه اقدامات وی بعد از جریان عاشورا نبود، قیام امام حسین (ع) نمی‌توانست آنگونه که می‌بایست رسالت خود را انجام دهد.

حفظ حجاب و ارزش‌های اسلامی مهم‌ترین پیام حضرت زینب (س) به بانوان است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل افزود: حضرت زینب (س) درس‌آموخته مکتب زهرا (س) و حضرت علی (ع) است که برای همیشه سعی کرد تا حمایت و همراهی قاطع را با برادران خود نشان داده و زمینه انتشار مفاهیم ارزشی به ویژه آراستگی و حفظ حجاب بانوان را به درستی نشان دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: امروز بانوان ما باید به وجود چنین شیرزن تاریخ‌ساز افتخار کنند و همواره بر تداوم مکتب آن حضرت و مادرش حضرت زهرا مرضیه توسل کرده و راه حق و حقیقت را بپیمایند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده اضافه کرد: امروز در تداوم مکتب زینب (س) شهدای ما به ویژه شهدای مدافع حرم افتخاری عظیم آفریدند که در رأس این شهدا شهید حاج قاسم سلیمانی در دفاع از حریم اهل بیت و مبارزه با استکبار توانست به چهره‌ای ماندگار و جاودانه تبدیل شود. ​​​​​​
ارسال نظر