کد خبر: ۱۳۷۱۳
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نهبندان:

۱۵ مسجد در شهرستان نهبندان پذیرای معتکفین است

حجت‌الاسلام رستمی‌پور بابیان اینکه ۱۵ مسجد پذیرای معتکفین است، گفت: در این اعتکاف ۷۴۰ نفر شرکت کردند.
۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۶

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام مهدی رستمی پور، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نهبندان بابیان اینکه ۷۴۰ نفر در ۱۵ مسجد شهرستان با خدای خود خلوت کرده‌اند گفت: گاهی مشغله‌های دنیوی، اخروی و فعالیت‌های فرهنگی باعث می‌شود انسان در مرداب خودفراموشی آرام‌آرام فرورود و فریاد‌های فطرت پاک و عقل انسان در سکوتی معنادار بی‌جواب بماند.

وی افزود: انسان در بین این‌همه مشغله‌ها همیشه دنبال آرامشی بی‌پایان می‌گردد غافل از اینکه رجب زمانی خاص در مکانی خاص فرصتی است برای با خود بودن و با خود اندیشیدن که برای برگشت به خود است که این فرصتی طلایی و ناب ریل زندگی انسان را در مسیر قرب الهی قرار می‌دهد.

حجت‌الاسلام رستمی‌پور با اشاره به اینکه در شهرستان نهبندان با توجه به آمار سال قبل استقبال بسیار خوبی از مراسم اعتکاف امسال صورت پذیرفته است و ۱۰ مبلغ  و ۱۵ مبلغه در اعتکاف شرکت کرده‌اند، افزود: ۵۲۰ نفر از معتکفین امسال بانوان و ۲۲۰  نفر از آقایان بودند  و ۲ مسجد دانش‌آموزی در شهرستان داشتیم که تعداد دانش‌آموز دختر ۱۵۰ نفر و دانش‌آموز پسر ۱۰۵ نفر بود.

وی با اشاره به تمرکز سازمان تبلیغات اسلامی در اعتکاف روی مادران به‌عنوان محور اصلی خانواده و پرورش‌دهندگان انسان‌ها، عنوان کرد: ر شهرستان نهبندان یک مسجد برای اعتکاف مادر و فرزند در نظر گرفته‌شده بود.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار