کد خبر: ۱۳۷۵۵
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی ملایر مطرح کرد؛

حضور ۶۵۰ جوان ملایری در اعتکاف

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی ملایر گفت: حدود ۶۵۰ ملایری در مساجد این شهرستان معتکف شدند.
۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۵

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، همزمان با ایام البیض و در ماه رجب جوانان ملایری نیز به دور از هیاهوی زمان با حضور در مساجد این شهرستان معتکف شدند، معتکفان از سحرگاه سیزدهم تا پانزدهم ماه رجب با معبود خود خلوت کرده‌اند و برگزاری مراسم اعتکاف امسال از شور و حال خاصی برخوردار بود.

حجت‌الاسلام روح الله رستمی در حاشیه برگزاری این مراسم در مسجد جامع شهر ملایر با بیان اینکه امسال نیز مانند سال گذشته همزمان با ایام ماه مبارک رجب مراسم معنوی اعتکاف در شهرستان برگزار شد، گفت: این مراسم در دو مسجد جامع و مسجد امام حسین (ع) سیفیه در شهر ملایر، شهر ازندریان، سامن، اسلام‌شهر آق‌گل و روستای انوج و همچنین زنگنه و حسین آباد ناظم برگزار شده است.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر با اشاره به اینکه حدود ۶۵۰ نفر از جوانان این شهر با حضور در مساجد معتکف شدند؛ افزود: حضور جوانان و نوجوانان در این مراسم بی نظیر بوده و بیشتر آن‌ها دختران و تعدادی زیادی از معتکفین دانش آموز و دهه هشتادی هستند.

وی، برگزاری برنامه‌های مختلف از جمله نشست‌های معرفتی، دعوت از سخنران، دیدار جوانان با نخبگان، محافل قرآنی، اعمال مخصوص اعتکاف، مداحی، مولودی‌خوانی و… را از جمله برنامه‌های اعتکاف امسال در ملایر برشمرد.

وی ضمن بیان دستاورد‌های انقلاب اسلامی، به جوانان توصیه کرد مواظب تبلیغات دروغین دشمن باشند و تنها راه پیشرفت کشور تلاش بیش از پیش همه آحاد مردم است.

همچنین در برنامه اعتکاف امسال مراسم سخنرانی با حضور حجت الاسلام هاشمی از روحانیون برجسته قم با موضوع جهاد تبیین در جمع معتکفین خواهر در مساجد شهرستان ملایر برگزار شد.

در این جلسات حجت‌الاسلام هاشمی به بیان اهمیت جهاد تبیین در برابر شبهات دشمنان پرداخت و عنوان کرد: زنان و مادران جامعه باید وظیفه خود را در عرصه جهاد تبیین ایفا کنند و به فرمان مقام معظم رهبری لبیک گویند.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار