کد خبر: ۱۳۷۶۶
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان؛

شمار معتکفان در زنجان ۱۰۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: امسال شمار معتکفان این استان در مقایسه با سال گذشته افزایش ۱۰۰ درصدی یافت که این مهم نشان دهنده توجه عموم به فریضه مهم اعتکاف است.
۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۸

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام سعید احمدی در گفتگو با خبرنگاران افزود: امسال مراسم اعتکاف با شرکت هشت هزار معتکف در بیش از ۲۰۰ مسجد شهری و روستایی استان برگزار شد.

وی به استقبال بالای نوجوانان و جوانان زنجانی از مراسم اعتکاف، امسال اشاره کرد و اظهار داشت: حضور این قشر فعال و پویای جامعه در اعتکاف امسال نمود بیشتری داشت.

حجت الاسلام احمدی ادامه داد: طبق آمارها چهار هزار و ۵۰۰ دانش آموز در این رخداد معنوی شرکت داشتند که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته یک‌هزار و ۲۰۰ نفر بود که افزایش بیش از چهار برابری نشان می دهد.

وی یادآور شد: از مجموع ۲۱ مسجد اختصاص یافته به امر اعتکاف در شهر زنجان ۱۵ مسجد با محوریت دانش آموزی و مابقی نیز مربوط به مادران و کودکان و آقایان بودند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان یادآور شد: مراسم معنوی اعتکاف یکی از بهترین‌ فرصت‌ها برای خلوت کردن سه روزه با خداوند متعال است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری حلقه های معرفتی، مسابقات فرهنگی، بازی های تشکیلاتی، برگزاری محفل قرآنی دانش آموزی، مشاوره تحصیلی و روانشناسی از جمله برنامه های اعتکاف دانش آموزی بود.

حجت الاسلام احمدی از تمامی دستگاههای فرهنگی و اجرایی به ویژه شهرداری و سپاه استان بابت همکاری در برگزاری مراسم اعتکاف قدردانی کرد.

مراسم معنوی اعتکاف طی سه روز پنجم تا هفتم مصادف با ۱۳ تا ۱۵ رجب در مساجد هدف استان زنجان برگزار شد.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار