کد خبر: ۱۳۷۷۰
مدیر کل تبلیغات اسلامی خوزستان خبر داد؛

رکورد مساجد میزبان معتکفین در خوزستان شکسته شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: امسال با توجه به تمهیداتی که صورت گرفته است، تلاش بر این شد تا افزایش ۱۵ درصدی را در زمینه مساجد برگزارکننده اعتکاف بانوان در استان تجربه کنیم.
۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۱

رکورد مساجد میزبان معتکفین در خوزستان شکسته شدبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، مدیر کل تبلیغات اسلامی خوزستان با اشاره به برگزاری اعتکاف در بیش از ۵۰۰ مسجد استان خوزستان اظهار کرد: با توجه به آغاز مراسم اعتکاف از روز پنجشنبه در سراسر خوزستان، گزارش‌ها حاکی از استقبال بی‌نظیر مردم استان از این مراسم معنوی بوده که این استقبال بین دهه هشتادی‌ها و نوجوان‌ها بسیار چشمگیرتر و قابل ملاحظه‌تر است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان در خصوص تعداد مساجد برگزارکننده مراسم اعتکاف در استان بیان کرد: همانطور که برای استقبال بی نظیر مردم پیش بینی می‌شد، ظرفیت بیش از ۵۰۰ مسجد را برای مراسم نامبرده هدف گذاری کردیم در حالی که سال گذشته تعداد آن ۳۰۰ مسجد بوده است. تاکنون شاهد رشد ۴۰ درصدی مساجد برگزار کننده اعتکاف در استان هستیم.

وی با بیان اینکه شاهد افزایش چشمگیری در بخش مخاطبان و معتکفان هستیم، تصریح کرد: پیش بینی‌های اولیه ما حاکی از افزایش ۱۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته است.

حجت‌الاسلام اخوان صباغ در ادامه نکته قابل توجه دیگر در اعتکاف امسال را برابری مساجد برگزار کننده اعتکاف ویژه بانوان و دختران اعلام و عنوان کرد: سال‌های گذشته بعضاً ۲۰ تا ۳۰ درصد مسجد‌های برگزار کننده اعتکاف متکفل و متولی برگزاری اعتکاف برای خواهران و دختران بوده‌اند، اما امسال با توجه به تمهیداتی که صورت گرفته و برنامه‌هایی که دنبال کردیم، تلاش بر این شد تا افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی را تجربه کنیم که گزارش‌ها حاکی از این است که در بخش مسجد‌های برگزار کننده اعتکاف ویژه خواهران، تقریباً سهم ۴۵ درصدی را تجربه می‌کنیم و این نشان از استقبال و ظرفیت عظیم بانوان در مراسم است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: تجربه اعتکاف امسال، تجربه موفق و خوبی بود که امید است شاهد یک رشد معنوی و اعتلای فرهنگی به خصوص در بین نوجوانان و جوانان هستیم.

وی تصریح کرد: نکته دیگر حضور گسترده نوجوان‌ها و دهه هشتادی‌ها است چرا که میانگین سنی معتکفان امسال نسبت به سال گذشته پایین‌تر بوده است.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار