کد خبر: ۱۳۷۷۷
با توجه به اهمیت انتخابات صورت گرفت؛

تاکید شورای تبلیغ استان هرمزگان بر مشارکت حداکثری در انتخابات

شورای تبلیغ استان هرمزگان با موضوع حضور حداکثری در انتخابات تشکیل جلسه داد و در این جلسه، بر مشارکت بالا در انتخابات تأکید شد.
۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۴

تاکید شورای تبلیغ استان هرمزگان بر مشارکت حداکثری در انتخاباتبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در جلسه شورای تبلیغ استان با موضوع حضور حداکثری در انتخابات که شامگاه دوشنبه با حضور ائمه جمعه استان و احسان کامرانی معاون سیاسی استانداری هرمزگان در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان برگزار شد، گفت: دغدغه‌های موجود با مسائل فرهنگی مرتبط بوده و در وهله نخست، جزو مسئولیت‌های ما می‌باشد که باید برای آن، فکر و چاره‌ای اندیشید.

وی افزود: برخی از این مسائل، به لحاظ زمانی لازم است با توجه به محدودیت زمانی که داریم بیشتر مورد اهتمام قرار گیرد مثل موضوع انتخابات که امسال، برای مشارکت حداکثری مردم دغدغه‌هایی وجود دارد، این دغدغه‌ها تا حدودی، مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان همچنین بیان کرد: تا کنون برای تحقق مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش‌رو و هماهنگی و انسجام بیشتر در سطح استان، چندین جلسه با گروه‌های مختلف تشکیل شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، برگزاری انتخابات پرشور را یکی از دغدغه‌های همه دلسوزان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عنوان و تصریح کرد: طبق نظرسنجی‌های انجام‌شده، استان هرمزگان در سطح کشور از گذشته تاکنون، سطح مشارکت مردم به نسبت سایر استان‌ها، بالاتر بوده است اما این دلیل نمی‌شود که نسبت به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اقدامات لازم صورت نگیرد، باید مردم را به حضور حداکثری در انتخابات پیش‌رو تشویق کرد.

در ادامه این جلسه، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین حقانی مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: طبق نظرسنجی‌های انجام شده، متدینین به عنوان بخشی از جامعه که در سال ۹۶، مشارکت ۹۴ درصد در انتخابات داشتند، در سال ۱۴۰۰، ۶۵ درصد شرکت کردند و درحال حاضر احتمال مشارکت ۶۰ درصدی در انتخابات پیش‌رو می‌رود و این بیانگر آن است که اگر فقط بر روی قشر متدین جامعه تمرکز داشته باشیم و برای شرکت حداکثری آنان در انتخابات، برنامه‌ریزی و ساماندهی کنیم اتفاقات خوبی در زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات رقم خواهیم زد.

وی افزود: طرح‌ها و عملیات‌های زیادی جهت تحقق مشارکت بالای مردم در انتخابات صورت گرفته است اما باید برای موفقیت در این مسیر، با استعانت از حضرت زهرا (س)، با تبلیغ چهره به چهره، هر کس سهم خود در برگزاری انتخاباتی پرشور انجام دهد.

تبلیغات اسلامی هرمزگان تأکید کرد: با فرمانداری‌های شهرستان‌ها نیز گفتگوهایی صورت گرفته و مقرر شده آمار صندوق‌های دوره‌های قبل را در شورای تبلیغ استان قرار دهد تا بررسی شود که کدام محله، میزان مشارکت در انتخابات کاهش داشته تا اقدامات لازم جهت تشویق و ترغیب مردم برای حضور حداکثری در انتخابات پیش‌رو انجام گیرد.

در پایان این جلسه، آئین اهدای هدایای مقام معظم رهبری به قهرمانان مدال آور استان هرمزگان در رقابت‌های آسیایی و هانگژو چین برگزار و هدایا تقدیم قهرمانان هرمزگانی شد‌.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار