کد خبر: ۱۳۸۵۰
حجت الاسلام قندعلی تبیین کرد:

فقه معاملات اولویت بازاریان در جنگ اقتصادی

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مسجدسلیمان از برگزاری دوره مشترک فقه بازار (قانون نظام صنفی و احکام شرعی کسب و کار) توسط  اداره تبلیغات اسلامی مسجدسلیمان و اتاق اصناف وبسیج اصناف خبر داد.
۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۲

فقه معاملات اولویت بازاریان در جنگ اقتصادیبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام نقدعلی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی مسجدسلیمان از برگزاری دوره مشترک فقه بازار (قانون نظام صنفی و احکام شرعی کسب و کار) توسط  اداره تبلیغات اسلامی مسجدسلیمان و اتاق اصناف وبسیج اصناف خبر داد.

در این دوره مشترک دو روزه که با حضور ۵۰۰ نفراز کسب، بازاریان، صنوف مختلف در سالن اجتماعات سینما هلال برگزار گردید حجت الاسلام علی قندعلی رئیس اداره تبلیغات اسلامی مسجد سلیمان به تبیین جایگاه فقه در بازار اشاره و افزود: یکی از واجبات الهی تامین معاش خانواده است که این واجب الهی دارای احکام خاص و ویژه‌ای است و لازم است تا همه‌ی کسانی که وارد عرصه تجارت می‌شوند قوانین، آداب و احکام شرعی مراودات اقتصادی را بدانند تا در نتیجه بتوانند در کسب روزی حلال و ارایه خدمات مناسب به جامعه موفق باشند.

قندعلی تاثیر آموزش در همه ابعاد مهم زندگی را بسیار مهم توصیف کرد و بر آموزش مهارت‌های اجتماعی، احکام شرعی در همه‌ی ابعاد تاکید کرد‌.

وی خاطر نشان کرد: فرهنگ و ادبیات فارسی پر از آداب تعلیمی است که بخش مهمی از آن به کسب و کار اختصاص دارد و اغلب آن برگرفته از آیات صریح و روشن کلام الله مجید و گفتار نورانی ائمه معصومین (ع) است.

قندعلی با اشاره به نقش مهم بازاریان در چرخش چرخ اقتصاد افزود: در جبهه‌ی اقتصاد هر صنفی به مثابه‌ی یک سنگر است وهمه مسئولان وظیفه دارند از صنوف و بازاریان نهایت حمایت را داشته باشند.

وی در پایان از هم افزایی مشترک مجموعه اتاق اصناف، اداره صمت و بسیج بازار که هر ساله با سازمان تبلیغات اسلامی در برگزاری کارگاه فقه بازار در فصول مختلف سال تجلیل کرد و افزود: طی دو سال اخیر بیش از سه نفر از بازاریان و صنوف مختلف در شهرستان مسجدسلیمان توسط اتاق اصناف و سازمان تبلیغات اسلامی تحت آموزش‌های لازم احکام فقه بازار و قانون نظام صنفی قرار گرفته اند.

ارسال نظر