کد خبر: ۱۳۸۷۰
به مناسبت دهه فجر؛

محفل انس با قرآن کریم در مسجد جامع ابوموسی برپا شد

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر، محفل نورانی انس با قرآن کریم در مسجد جامع شهرستان ابوموسی برگزار شد.
۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، در این محفل نورانی و قرآنی آقایان سواری، صبرک و آل خمیس در مسجد جامع امام حسن مجتبی علیه السلام به تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید پرداختند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسنی سرپرست اداره کل تبلیغات اسلامی ابوموسی در حاشیه این محفل نورانی اظهار کرد: قرآن نور است و مایه هدایت و برکت است و ما باید به آن تمسک بجوییم. وی خاطر نشان کرد: همین قرآن هم اگر نسبت به آن دید درستی نداشته باشیم سبب گمراهی می‌شود و چه بسا که تلاوت کننده قرآن هست که قرآن او را لعن می‌کند.

وی تصریح کرد: این نکته که قرآن راهنمای بشر است یک حقیقت انکار ناپذیر است، اما به شرط آنکه به آن عمل شود و راهنمایی آن بهره درستی گرفته شود.

حسنی گفت: یکی از حوادثی که باعث می‌شود انسان از ظاهر بینی افراد در تمسک افراد فاسد و فاسق به قرآن درس بگیرد قضیه قرآن بر نیزه کردن در جنگ صفین است که معاویه و گروهش اقدام به این کار کردند تا از شکست رهایی پیدا کنند که متاسفانه با جود افراد نادان در سپاه امیرالمومنین علی علیه السلام موفق به این کار شدند و علی علیه السلام که در آستانه پیروزی بر سپاه نفاق بود تن به تسلیم و صلح داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسنی در پایان گفت: تلاوت قرآن بسیار مهم است و سبب خشوع می‌شود، اما آنچه مهم است عمل به قرآن است و ما امیدواریم بتوانیم عامل به دستورات قرآن باشیم.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار