کد خبر: ۱۳۹۷۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل:

بعثت پیامبر نمونه بارز شایسته سالاری در مکتب اسلام است

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: بعثت پیامبر به عنوان الگو و نماد شایسته سالاری در مکتب اسلام به بشریت معرفی شد.
۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۶

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده در گفتگو با خبرنگار تبلیغات اسلامی اردبیل با تبریک ۲۷ رجب سالروز مبعث پیامبر اکرم (ص)، از مبعث، به‌عنوان نماد شایسته سالاری دینی یاد کرد و ادامه داد: شایسته سالاری، اصلی است که با فطرت انسانی سازگار و در تمامی فرهنگ‌ها و مکتب‌های بشری مورد اتفاق است.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان عنوان کرد: تأکید رسول خدا (ص) بر معیار لیاقت و شایستگی افراد و برخورداری آنان از تعهد همراه با تخصص و توانایی در انجام مسئولیت‌های محوله تا اندازه‌ای بود که اگر فردی هرچند با ایمان و متعهد، از تخصص و توانایی لازم در انجام یک مسئولیت بی‌بهره بود، و یا برعکس، از واگذاری آن منصب به وی خودداری می‌کردند؛ که این امر در پیشبرد یک حکومت به سمت فلاح و رستکاری بسیار مؤثر است.

وی احیا زندگی واقعی بشریت را از دستاورد‌های مهم بعثت پیامبر برشمرد و گفت: بخشیدن حیات معنوی به جامعه بشری، گسترش اخلاق حسنه در بین مردم، از بین رفتن خرافات جاهلیت، احیا یکتاپرستی، عزت دادن به انسانیت و ارزش‌گذاری به زنان جامعه از مهمترین دستاورد‌های بعثت پیامبر بود.

حجت‌الاسلام جعفرزاده بر ضرورت الگوگیری از سیره پیامبر اعظم (ص) در ایفای مسئولیت‌های مختلف در جامعه، بیان داشت: آموزه‌های ارزشمند دین مبین اسلام می‌توانند در تمامی ابعاد فردی، خانوادگی و اجتماعی الگوی راهگشای زندگی سعادتمند در دنیا و آخرت برای بشریت باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل بعثت را تحول و انقلابی بزرگ در جهان عنوان کرد و افزود: شناخت درست یک نعمت بزرگ و درک عظمت آن بدون شناخت بستر‌ها و زمینه‌های ظهور و بروز و شرایط زمانی و جغرافیایی و انسانی آن، اگر ناممکن نباشد بسیار دشوار است.

اخلاق نیک شاخصه اصلی پیامبر اکرم (ص) در رفتار با مردم بود

حجت‌الاسلام جعفرزاده اخلاق عالی پیامبر اکرم (ص) را رستاخیز عظیم معنوی برای سعادت بشریت عنوان کرد و افزود: اخلاق عالی پیامبر اسلام (ص) امواج انقلاب مقدس اسلام را نخست در جامعه و سپس در جهان پدید آورد و در سایه‌ی این رستاخیز عظیم معنوی پراکندگی به یگانگی، بی پروایی به عفت و پاکدامنی و تکبر عرب به تواضع و مهربانی تبدیل شد و انسان‌هایی تربیت شدند که تا همیشه نمونه‌های اخلاق به شمار‌ می‌آیند در حقیقت اخلاق حضرت محمد (ص) آن قدر عالی و پر ارزش است که خدا آن را " خلق عظیم " یاد کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل ادامه داد: پیامبر اعظم (ص) زندگی و معاشرت ساده و بی پیرایه داشت. با جملات کوتاه و پر معنا سخن می‌گفت و هیچ وقت سخن دیگری را قطع نمی‌کرد به پیمان‌های خود وفادار بود،  صله‌ی رحم می‌کرد، با حلم و گذشت بود، به عبادت و نماز علاقه ریادی داشت و لی موقعی که مردم با ایشان کار داشتند نماز را کوتاه می‌کرد و به کار‌های آنان رسیدگی می‌کرد.

وی با تاکید بر ضرورت الگوگیری از سیره پیامبر تاکید کرد و افزود: آموزه‌های ارزشمند دین مبین اسلام می‌تواند در تمامی ابعاد فردی، خانوادگی و اجتماعی الگوی راهگشای زندگی سعادتمند در دنیا و آخرت برای بشریت باشد.

حجت الاسلام جعفرزاده با اشاره به فرارسیدن یوم الله ۲۲ بهمن و نیز ایام حساس و نقش آفرین انتخابات، از عموم مردم انقلابی و ولایت مدار دارالارشاد اردبیل دعوت کرد با حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن و نیز انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین مجلس خبرگان رهبری بار دیگر پشتیبانی خود را از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه نشان دهند.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار