کد خبر: ۱۳۹۸۴
نماینده، ولی فقیه در استان اصفهان:

حفظ آبروی افراد ضمن تلاش برای مشارکت حداکثری از ضروریات است

امام جمعه اصفهان با بیان اهمیت مسئله انتخابات و حفظ آبروی افراد گفت: در انتخابات علاوه بر روشنگری برای حضور مردم، باید افرادی که می‌خواهند برای نامزد‌ها تبلیغ نمایند مراقب باشند علیه یکدیگر صحبت نکنند.
۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۴

حفظ آبروی افراد ضمن تلاش برای مشارکت حداکثری از ضروریات استبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد در همایش هیئت طراز انقلاب اسلامی ویژه توانمندسازی شورای هیئات مذهبی استان اصفهان که به همت اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان برگزارشد با اشاره به روایتی از امام موسی کاظم (ع) اظهار داشت: حضرت در این روایت می‌فرماید فردی که کفّ نفس کرده و آبروی مردم را حفظ می‌کند، خدای متعال در قیامت لغزش‌های او را می‌بخشد و فردی که خود را از غضب بر مردم نگاه دارد، غضب خداوند نیز شامل این فرد نمی‌شود.

امام جمعه اصفهان افزود: این روایت به ویژه در زمان انتخابات به کار می‌آید هم چنان که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر خود فرمودند وظایف خواص این است که مردم را روشن کنند.

وی با بیان اهمیت مسئله انتخابات و حفظ آبروی افراد گفت: در انتخابات علاوه بر روشنگری برای حضور مردم، باید افرادی که می‌خواهند برای نامزد‌ها تبلیغ نمایند مراقب باشند علیه یکدیگر صحبت نکنند.

امام جمعه اصفهان اضافه کرد: یکی از خصلت‌های بدی که در برخی از افراد وجود دارد، این است که برای آن که فرد کاندیدای مورد نظر خود را معرفی کنند شروع به بدگویی از دیگران می‌کنند و این امری است که از نظر دینی بسیار مورد غضب الهی است.

آیت الله طباطبایی نژاد با تاکید بر لزوم حفظ آبروی افراد به خصوص در ایام انتخابات تصریح کرد: اگر فردی مراقبت کند تا عِرض مردم را از بین نبرد خداوند لغزش‌های آن را می‌بخشد و آن را اقاله و کم لم یکن می‌کند و از کمبود‌ها و گناهان آن چشم پوشی می‌کند.

وی عنوان کرد: باید سعی ما بر این باشد که برای دیگران جهنم نرویم، همچنان که در روایت است که کم عاقل‌ترین افراد کسی است که برای دیگران به جهنم برود.

نماینده، ولی فقیه در استان در ادامه سخنان خود به یکی از ویژگی‌های امام موسی کاظم (ع) در حفظ شیعیان اشاره کرد و گفت: در بین ائمه اطهار (ع) هیچ یک در زندان نبود و تنها امام در زندان حضرت موسی بن جعفر (ع) بود و یکی از علل این مسئله آن است که حضرت در بین حکومت نفوذی داشت که مخفی بودند همانند وزیر هارون الرشید علی بن یقطین که از شیعیان خالص امام بود.

وی به بیان نکاتی در خصوص کوشش امام در حفظ شیعه پرداخت و افزود: هارون الرشید نامه‌هایی که شیعیان به امام نوشته بودند را مقابل امام قرار داد و گفت که این نامه‌ها از طرف شیعیان نوشته شده و در آن‌ها قید شده که حضرت در حال جمع آوری سلاح و نیرو است، حضرت نیز در پاسخ فرمود، ما اهل بیتی هستیم که امتحان ما در این است که دروغ علیه ما بسیار گفته می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: درباره همه ائمه اطهار این نسبت‌ها داده می‌شد و حتی علیه امیرمومنان (ع) نیز اظهار می‌کردند که حضرت نماز نمی‌خواند و به همه اهل بیت و انبیاء نیز نسبت دروغ و حتی جنون و سحر می‌دادند.

آیت الله طباطبایی نژاد عنوان کرد: اکنون نیز به افرادی که در جامعه کار درست انجام می‌دهند، حرف‌های نسنجیده گفته می‌شود و این امتحان الهی برای اولیا خدا وجود دارد.

وی هم چنین به مسئله اهمیت حضور حداکثری پای صندوق‌ها اشاره کرد و گفت: اگر تعداد رأی بیشتر باشد باعث امنیت کشور است و بدون شک زمانی که دشمنان بدانند مردم با حکومت هستند این به معنای آن است که این حکومت قوی است و نمی‌توان با آن مقابله کرد.

امام جمعه اصفهان حضور و مشارکت مردم را امری مهم عنوان کرد و ادامه داد: تقویت یک حکومت با وجود مردم است و اگر مردم نباشند امیرمومنان (ع) نیز خانه نشین می‌شود، اما در عین حال مردم نیز اگر بدون امیرمومنان (ع) باشند، معاویه بر سر کار می‌آید و در واقع به ضرر مردم تمام می‌شود؛ یعنی مردم زمانی که در کنار رهبر عادل، مدیر و مدبر که در رأس حکومت است نباشند و آن را تضعیف کنند به جای آن، فردی در رأس قرار می‌گیرد که نوکر دیگران است.

وی اضافه کرد: امیرالمومنین (ع) در جمله مهمی مرگ و حیات انسانی را معنا می‌کنند، چرا که مرگ و حیات حیوانی زمانی است که افسار فرد در دست دیگران است، هم چنان که اکنون حکام کشور‌های عربی این گونه هستند.

عضو خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: در غزه در شبانه روز حداقل ۱۵۰ نفر به شهادت می‌رسد و این در حالی است که حکام عرب از آمریکا سلاح خریداری کرده اند، اما اجازه استفاده از آن را برای غزه ندارند، از همین رو است که امیرمومنان (ع) می‌فرماید " فَالْمَوْتُ فِی حَیَاتِکُمْ مَقْهُورِینَ وَ الْحَیَاةُ فِی مَوْتِکُمْ قَاهِرِینَ ".

نماینده، ولی فقیه در استان مرگ یک انسان را مقهور و تحت سلطه دیگران بودن دانست و افزود:در مقابل شهدا، انسان زنده هستند، زیرا مردانه ایستادند و زیر بار دشمن نرفتند، بنابراین زنده هستند و انقلاب اسلامی نیز می‌خواهد همه ما زنده باشیم.

وی اضافه کرد: در مسئله غزه نیز مردم دنیا در حال اعتراض هستند و این نشانه بیدار شدن مردم است و این برخلاف خواسته آمریکا و اسرائیل است، چرا که آن‌ها نمی‌خواهند هیچ حکومتی زنده باشد.

گفتنی است: در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی فوقی، مدیر کل تبلیغات اسلامی اصفهان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر به بیان نکاتی مهم در جمع  هیئات مذهبی پرداخت.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار