کد خبر: ۱۴۰۰۷
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان مطرح کرد:

ورود مردم به صحنه تصمیم‌گیری، دستاورد انقلاب اسلامی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، مردم در تعیین سرنوشت خودشان نقش نداشتند و ورود مردم به صحنه تصمیم‌گیری از دستاورد این انقلاب ناب محمدی است.
۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۷

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین حقانی در گفتگو با خبرنگار حوزه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی هرمز، درخصوص دستاوردها و پیشرفت‌های انقلاب اسلامی گفت: تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف نیازمند زمان بیشتری است، اما به اختصار، به دستاوردهای این انقلاب ناب محمدی را در حوزه معنویت و ایرانیت اشاره می‌کنم.

خودباوری مردم بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران 

وی افزود: به عقیده بنده، بزرگترین دستاورد فرهنگی انقلاب اسلامی، این است که باور جدی کردیم ایرانی می‌تواند روی پای خودش بایستد و ایران، قوی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان بیان کرد: بنابراین باور جدی مردم ایران به توان خودشان یک دستاورد بزرگ فرهنگی است، چراکه قبل از انقلاب اسلامی، بزرگترین باور این بود که ایرانی هرگز نمی‌تواند و هر کاری که در هر فضایی می‌خواستند انجام دهند باور بر این بود که ایرانی نمی‌تواند. لذا مردم در حوزه علم، صنعت، نظامی، فرهنگ، و ... بر ناتوانی خود اصرار داشتند.

جبهه مقاومت؛ ایدیولوژی و تفکر انقلاب اسلامی 

حجت‌الاسلام والمسلمین حقانی همچنین ادامه داد: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ، ایدئولوژی و فکری تحت عنوان مقاومت است، در جهان هستی، فکر مقاومت نه تنها در ایران بلکه در تمام جهان صادر شده است و ناتوانی رژیم کودک‌کش صهیونیستی در برابر غزه، نمونه بارز مقاومت است، این رژیم منحوس و استکبار هرگز نتوانستند حریف غزه شوند یا از پس کشور یمن برنیامدند، جریان مقاومت که از سوی جمهوری اسلامی به جای جای دنیا صادر شده، تفکر انقلاب اسلامی و یک دستاورد جدی در حوزه فرهنگی است.

تدین و دینداری؛ ثمره پیروزی انقلاب اسلامی 

وی تصریح کرد: در حوزه تدینی و دینداری مردم، برخلاف چیزی که دوست دارند ظاهر و بیان کنند مردم ایران اسلامی در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی، متدین‌تر و دیندارتر از قبل شدند و نشانه‌های آن نیز همین فعالیت‌های عمومی از قبیل پیاده‌روی جاماندگان اربعین، اعتکاف، شب‌های قدر و ..‌. است که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، این مراسم‌ها در حد محافل محدود و معدود بود، بنابراين یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه معنویت به معنای فضای معنوی مردمی است.

بصیرت و آگاهی مردم از برکات انقلاب اسلامی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان، یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی را آگاهی داشتن و آگاهی‌بخشی مردم عنوان کرد و بیان داشت: از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، روی همه مردم کشورمان حساب باز شده و فضای ذهنی‌شان باز گذاشتند و در این فرایند، از آن استفاده شده است، معمولاً در تمام موضوعات متفاوت سیاسی و اقتصادی ابراز نظر می‌کنند، ابن درحالی است که در خیلی از کشورهای دنیا اینچنین نیست که همه مردم در هر زمینه‌ای احساس دغدغه داشته باشند و کلامی را منتقل کنند، البته ممکن است تبعات بدی هم داشته باشد که بعدها غیر کارشناسانه حرف بزنند ولی همین که مردم احساس می‌کنند می‌توانند در مواردی، اظهار نظر کنند بیانگر فکر باز مردم است، و این یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حقانی در ادامه گفت: تا قبل از انقلاب اسلامی این چنین نبود که مردم، آزادی بیان داشته باشند و بتوانند در مورد هر چیزی صحبت کنند و شاید بزرگترین دغدغه آنها، دغدغه زندگی شخصی بود، حتی در کشورهای اروپایی هم این سطح دغدغه مردم برای کشورشان دیده نمی‌شود و دغدغه آنها همان زندگی شخصی است.

مردم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در تعیین سرنوشت خودشان نقش دارند

وی، نقش مردمی در تعیین سرنوشت را یکی دیگر از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی دانست و تصريح کرد: قبل از تحقق جمهوری اسلامی ایران، مردم نمی‌توانستند برای سرنوشت خودشان تعیین تکلیف کنند، یا پادشاهان صفویه و قاجاریه یا در زمان پهلوی، مستکبرین بالا دست این پادشاهان مثل روسیه، انگلیس، فرانسه، آمریکا و ... برای مردم ایران، تعیین تکلیف می‌کردند و مردم هیچ‌گونه نقشی در انتخاب سرنوشت خود نداشتند. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان همچنین اضافه کرد: اما بعد از جمهوری اسلامی ایران، آن چیزی که از اول انقلاب، مردم را به پیش برد و سبب پیشرفت شد، همین اظهار نظر و تعیین تکلیف مردم برای سرنوشت خودشان بود، از اول جمهوری اسلامی که مردم به آن آری گفتند تا هم اکنون که رئیس جمهور و خیلی از نهادهای دیگر توسط مردم انتخاب می‌شوند و مردم حق تعیین تکلیف دارند‌. بنابراین انتخابات یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است.

افراد با عدم حضور در انتخابات، به دیگران حق انتخاب می‌دهند 

حجت‌الاسلام والمسلمین حقانی در پایان گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، هیچ مجلس، رئیس جمهور و جناحی شبیه قبل از انقلاب نیست، برای همین، مشارکت در انتخابات یک امر مهم و جدی است و کسانی که رأی نمی‌دهند در واقع، رأی می‌دهند، بدین معنا که به دیگران اجازه می‌دهند به جای آنها رأی دهند و به آنها می‌گویند که شما هرچه را انتخاب کنید ما قبول داریم و اختیار خودشان را در دست دیگران قرار می‌دهند لذا باید در انتخابات شرکت کنیم و با اقتدار، پای صندوق‌های رأی بیاییم.

ارسال نظر