کد خبر: ۱۴۰۵۳
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی:

هیات‌های مذهبی مردم را به مشارکت در انتخابات دعوت کنند

سید محمدرضا طالبی گفت: با توجه به نقش مهم هیات‌های مذهبی در جامعه انتظار داریم این هیات‌ها در تریبون‌های مختلف مردم را به حضور پرشور در انتخابات دعوت کنند.
۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۸

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، سید محمدرضا طالبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی، روز سه‌شنبه در همایش هم‌اندیشی و نقش‌آفرینی تشکل‌های دینی "مشارکت حداکثری، تجلی اراده ملی" با حضور هیئت‌های مذهبی و مداحان استان افزود: به گفته مقام معظم رهبری هیئت‌های کانون جهاد تبیین هستند لذا نقش آنان در بین جامعه بسیار اثرگذار است.

وی بابیان اینکه مردم استان خراسان جنوبی اقبال زیادی به هیئت‌های مذهبی دارند تأکید کرد: با توجه به هدف دشمن برای ضربه زدن به مشارکت در انتخابات، در مدت‌زمان کوتاهی که تا انتخابات باقی‌مانده است انتظار ویژه‌ای از مداحان، مدیران هیئات مذهبی و هیئت‌امنای استان داریم.

رئیس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی بیان کرد: حق نداریم له یا علیه داوطلب و کاندیدایی صحبت کنیم، جریان‌های سیاسی در هیئات جایگاهی ندارند، چون مردمی و مذهبی هستند لذا اینکه در مسائل سیاسی، تحلیل و ورود داشته باشید باسیاست زدگی خیلی فرق دارد.

وی تصریح کرد: اینکه همه ما به دنبال تحلیل سیاسی و اطلاعات در این حوزه باشیم امری طبیعی است، اما باید بحث مشارکت مردم در انتخابات در کمال بی‌طرفی را در دستور کار قرار دهید.

طالبی با اشاره به دغدغه هیئت‌های مذهبی و روحانیون در خصوص نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد: انتظار داریم این جامعه در موضوع مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ورود ویژه‌ای داشته باشند تا انتخاباتی پرشور و در سطح شأن و منزلت مردم استان رقم بزنیم و دست ردی به سینه دشمن زده باشیم.

وی بیان کرد: ابتدای سال جاری مقام معظم رهبری با اشاره به انتخابات ۱۱ اسفندماه، چهار مؤلفه مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت را مورد تأکید قرار داده و از همه آحاد جامعه اعم از مردم و مسئولان خواستار مشارکت در انتخابات شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: ایشان ۱۴ خرداد در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی (ره) نیز فرمودند دشمن از همین‌الان توپخانه خود را به سمت انتخابات روشن کرده است لذا باید مراقب ترفندها، خراب‌کاری و سیاه‌نمایی‌های دشمن باشیم.

وی اظهار کرد: دشمن امپراتوری رسانه تشکیل داده و به اشکال مختلف ازجمله فضای مجازی، رسانه‌های تصویری، ماهواره‌ای، اینترنت و سایر تلاش دارد توفیقات نظام را وارونه نشان داده یا کوتاهی و مشکلات موجود را چندین برابر جلوه دهد و به مردم یاس و ناامیدی القا کند.

هیئت‌های مذهبی  مردم را به مشارکت در انتخابات دعوت کنند

طالبی ادامه داد: این در حالی است که ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، باشکوه شرکت کردند و در مصاحبه‌ها اعلام می‌کنند ضمن اینکه با مشکلات اقتصادی و معیشتی مواجه‌ایم و شاهد کم‌کاری مسئولان هستیم، اما حساب نظام و انقلاب از حساب کم‌کاری مسئولان و این مشکلات جداست، به خاطر انقلاب و نظام می‌آییم، ولی از مسئولان هم انتظار رسیدگی به مشکلات راداریم.

وی تصریح کرد: دشمن به دنبال ضربه زدن به مشارکت مردم در انتخابات ۱۱ اسفند است لذا هرچقدر مشارکت را به‌زعم باطل خود بتوانند تغییر و کاهش دهند دست و زبانشان درازتر خواهد شد.

طالبی اضافه کرد: نظام اسلامی ملجأ و مأوای مسلمین جهان، محور مقاومت و پشتیبان آزادی خواهان در سطح دنیا است لذا دشمن سعی در پایین آوردن میزان مشارکت مردم در انتخابات بوده و تلاش دارد مردم را از نظام و دولت ناامید کند.

وی با اشاره به مؤلفه رقابت در انتخابات یادآور شد: در این دوره از انتخابات با توجه به تبلیغات خوبی که انجام‌گرفته افرادی زیادی برای داوطلب شدن اعلام آمادگی و ثبت‌نام کردند به‌گونه‌ای که در هیچ دوره‌ای این میزان داوطلب به میدان نیامده بودند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به چهار حوزه انتخابیه مجلس شورای اسلامی در استان گفت: با تأیید صلاحیت ۱۱۸ نامزد انتخابات مجلس تاکنون درواقع به ازای هر کرسی انتخابیه ۳۰ نفر با یکدیگر رقابت خواهند کرد درنتیجه شاهد رقابت بسیار پرشور، هدفمند و هوشمندانه در استان خواهیم بود.

وی افزود: در مؤلفه سلامت انتخابات نیز دشمن به دنبال ضربه زدن به انتخابات است که مجریان مربوطه انسان‌هایی دلسوز، مؤمن و معتقد بوده و این اجازه را به دشمن نخواهند داد.

طالبی بابیان اینکه دشمنان در حوزه امنیت انتخابات نیز طرح و برنامه دارند تصریح کرد: دشمنان در دهه اول انقلاب، جنگ‌های سخت و نیمه سخت، دهه دوم انقلاب جنگ‌های فرهنگی و دهه سوم جنگ‌های هوشمند و ترور‌ها را برنامه‌ریزی کردند که در هیچ‌کدام به نتیجه نرسیدند.

وی ادامه داد: همچنین از دهه ۹۰ تاکنون دشمن در غالب جنگ ترکیبی تمام‌عیار درصدد ضربه زدن به‌نظام جمهوری اسلامی است و به شیوه‌های مختلف ازجمله اعمال تحریم‌ها، نفوذ گروهک‌ها، مسائل سایبری، در حوزه‌های سلامت، آموزشی، علمی و سایر ورود کرده، اما از امنیت نسبی خوبی در کشور به‌ویژه خراسان جنوبی برخوردار هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: با ارزیابی‌های انجام‌شده توسط شورای امنیت کشور، ضریب امنیتی خراسان جنوبی با توجه به هم‌مرز بودن با کشور افغانستان و کویر گسترده بالاترین ضریب امنیتی در کشور است.

وی اضافه کرد: تهدید‌های بالفعل نداریم، اما نمی‌توان از کنار تهدیدات بالقوه عبور کرد، اما دستگاه‌های امنیتی استان از هوشیاری خوبی برخوردار بوده و اجازه نمی‌دهند تهدید به مرز نزدیک شود و آن را در نطفه خفه می‌کنند.

ارسال نظر