کد خبر: ۱۴۱۵۰
رئیس اداره تبلیغات اسلامی طبس مطرح کرد؛

انتخاب اصلح از دیدگاه قرآن

حجت‌الاسلام رضا بهشتی‌فر با بیان اینکه آیات متعددی در بحث انتخاب اصلح وجود دارد، گفت: حضور مردم مؤمن در پای صندوق رأی و انتخاب افراد شایسته، به معنای سپردن امانت به افراد اصلح است که این امر یک تکلیف دینی و عقلی است.
۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۱

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام رضا بهشتی‌فر، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان طبس در گفت‌وگو با روابط عمومی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: یکی از سؤالاتی که در ذهن مردم به‌ویژه جوانان وجود دارد این است که آیا آیه‌ای در قرآن کریم درباره انتخاب اصلح وجود دارد یا نه؟ که با بررسی در آیات قرآن می‌بینیم که نه‌تنها یک آیه بلکه آیات متعدد وجود دارد ازجمله آیه دوم سوره مائده که خداوند می‌فرماید: «وَ تَعاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَالتَّقْوى‌ وَ لاتَعاوَنُوا عَلَى الْإثْمِ وَالْعُدْوانِ؛ که در انجام نیکى‌ها و دورى از ناپاکى‌ها یکدیگر را یارى دهید و هرگز در گناه و ستم، به هم یارى نرسانید.»

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان طبس گفت: مسئله حضور در انتخابات به معنای تقویت نظامی است که ثمره خون هزاران شهید است و مصداق تعاون بر تقوا، کار نیک و پسندیده است و لذا عدم شرکت در انتخابات به معنای پاسخ دادن به دعوت دشمنان جمهوری اسلامی و از مصادیق تعاون و همکاری بر گناه و همراهی با دشمنان بوده است.

حجت‌الاسلام  بهشتی‌فر افزود: درآیه ۱۱۰ سوره کهف خداوند می‌فرماید: «...فَمَنْ كَانَ يَرْجُو لِقَاءَ رَبِّهِ فَلْيَعْمَلْ عَمَلًا صَالِحًا...؛ پس هر كس به لقاى پروردگار خود اميد دارد بايد به كار شايسته بپردازد» که شرکت در انتخابات با توجه به این موضوع باعث تقویت و حفظ نظام اسلامی می‌شود و به فرمایش امام خمینی(ره) حفظ نظام از اوجب واجبات است؛ پس حضور در انتخابات از مصادیق عمل صالح است.

حجت‌الاسلام  بهشتی‌فر افزود: خداوند در آیه ۱۴۱ سوره نساء نیز می‌فرماید: «وَ لَن يَجْعَلَ اللهُ لِلْكافِرينَ عَلَي الْمُؤْمِنينَ سَبيلا؛ خداوند هرگز کافران را بر مؤمنان تسلطى نداده است و این عدم تسلط کافران بر مؤمنان بوده»؛ از مصادیق این آیه حضور در انتخابات است که با عمل اعلام می‌کنیم که می‌خواهیم مستقل و آزاد زندگی کنیم نه با دستور دیگران.

وی گفت: همچنین خداوند در آیه هفتم سوره محمد(ص) می‌فرماید: «يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إن تَنصُرُوا اللهَ يَنصُركُم وَ يُثَبِّت أَقدامَكُم؛ ای کسانی که ایمان آوردید، اگر خدا را یاری کنید، خداوند هم شما را یاری خواهد کرد و قدم­‌هایتان را محکم خواهد کرد»؛ لذا بدون شک شرکت در انتخابات، به معنای واقعی کلمه نصرت و یاری به جبهه­‌ حق و مستضعفین است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان طبس گفت: شرکت نکردن در انتخابات، و حضور نیافتن پای صندوق رأی یقیناً به معنای زمینه‌سازی برای سلطه­ و تسلط کفار و مستکبران عالم بر مؤمنان خواهد بود؛ براساس آیه ۱۱ سوره رعد «إنَّ اللهَ لا يُغَيِّرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ وَ إذا أَرادَ اللهُ بِقَوْمٍ سُوْءاً فَلا مَرَدَّ لَهُ وَ ما لَهُمْ مِنْ دُونِهِ مِنْ والٍ؛ همانا خداوند سرنوشت قومى را تغییر نمى‌دهد مگر به دست خودشان» تغییر سرنوشت کشور در حوزه‌ مدیریتی، سیاسی و فرهنگی به سمت اصلاح حقیقی امور با رأی مستقیم مردم رقم می‌خورد.

حجت‌الاسلام  بهشتی‌فر افزود: حال که این‌چنین است نباید اجازه بدهیم هرکسی سرنوشت کشور را برعهده بگیرد و باید با حضور اکثریت و انتخاب اصلح، سرنوشت سیاسی، اقتصادی، نظامی و فرهنگی، به شایسته­‌ترین فرد محول شود. با بررسی در آیات قرآن می‌بینیم که نه‌تنها یک آیه بلکه آیات متعدد در بحث انتخاب اصلح وجود دارد. حضور مردم مؤمن در پای صندوق رأی و انتخاب افراد شایسته، به معنای سپردن امانت به افراد اصلح است که وظیفه‌ شرعی و تکلیف دینی و عقلی است.

وی تصریح کرد: بر اساس آیه هشتم سوره ابراهیم می‌توان گفت که یقیناً جمهوری اسلامی، نعمتی است که به برکت رهبری حضرت امام خمینی(ره) در کشور ما ایجاد شد که باصلابت و قدرت هرچه‌تمام‌تر، به رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله‌العالی) به راه خود ادامه می‌دهد و کمترین وظیفه ما شکر این نعمت است و یکی از راه­‌های شکر این نعمت بزرگ حضور حداکثری در انتخابات است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان طبس گفت: مشارکت بالا رتبه کشورمان را به لحاظ بین‌المللی و ملی بالا می‌برد. انتخابات با مشارکت بالا سبب می‌شود تا منتخبان با پشتوانه مردمی به‌صورت ریشه‌ای مشکلات را حل کنند و در مقابل مستکبران و جهان خوران جهان بایستند و موضع‌گیری انقلابی داشته باشند و به فرمایش مقام معظم رهبری مشارکت حداکثری یعنی کاهش فشار دشمن است.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار