کد خبر: ۱۴۱۷۵
مدیر کل تبلیغات اسلامی همدان:

نگاه اسلام به زن ویژه و الهی است

حجت الاسلام ارتقایی گفت: با توجه به اینکه اسلام و انقلاب نگاه ویژه و جامعه پردازانه به زن دارد خود بانوان می‌توانند این جایگاه را ارتقاء دهند.
۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۵

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام مهدی ارتقایی مدیر کل تبلیغات اسلامی همدان در جلسه ستاد نهضت پیشرفت بانوان ملایر با اشاره به جایگاه زن و نظام خانواده در اسلام و قرآن گفت: در آینه جمال و جلال الهی  با ظرافیت به زن پرداخته شده  و هر چه بیشتر مطالعه کنیم به عظمت و جایگاه زن در اسلام و قرآن پی می‌بریم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی همدان با بیان اینکه  امروز متاسفانه در نظام غرب جایگاه زن تغییر و متزلزل و پر از حاشیه شده افزود:  با این وجود زن در غرب به سمت پوچی و بی ثباتی رفته و از مسیر اصلی و واقعی خود فاصله گرفته است.

 وی با گریزی به آمار تلخ فساد و بی بند و باری در غرب تصریح کرد: این قصه تعامل تلخ غرب با زن است  و باید به این واقعیت‌ها توجه کرد که غرب هرگز  به جایگاه واقعی زن توجه نکرده است.

حجت الاسلام ارتقایی با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری و جایگاه زن و الگوی سوم زن مسلمان افزود: امروز ما در مقوله زن از غرب حامی و طلبکار هستیم، اما متاسفانه رسانه‌های غربی با تبلیغات سوء می‌خواهند همه چیز را بر عکس جلوه داده و با شعار پوچ زن زندگی، آزادی  جایگاه زن را به نفع منافع خود عوض کنند.

 وی با تاکید بر اینکه امروز زنان ما باید با  بصیرت و آگاهی و شناخت بیشتر نسبت به جایگاه خود اجازه حرکت برنامه‌های دشمن را ندهند  گفت: زنان ما به حمد الله در طول انقلاب اسلامی نشان داده اند که می‌توانند در بسیاری از عرصه‌ها موفق عمل کنند و یا حتی پیشرو از مردان باشند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی همدان با گریزی به آمار با سوادی، موفقیت در حوزه پزشکی، ورزشی، دانشجویی و دیگر  عرصه‌ها  در امور بانوان گفت: این موفقیت‌ها و دستارود‌ها نشان دهنده این است که  انقلاب اسلامی زن را به جایگاه واقعی خود رساند و زنان ما با داشتن حیا و حجاب اسلامی توانسته اند به موفقیت‌های واقعی دست پیدا کنند و اتفاقات خوبی را در کشور رقم بزنند.

وی  خطاب به بانوان ستاد نهضت پیشرفت افزود:  امروز شما به عنوان زنان موفق و جامعه پرداز می‌توانید موفقیت‌های بزرگی را رقم بزنید و بی شک هر جا مجالی برای ورود شما باشد منسجم و موفق  حرکت خواهید کرد.

 ارتقایی با بیان اینکه حضور موفق زنان در عرصه‌های مختلف نشان داده که زنان می‌تواند تاثیر گذار باشند گفت: با توجه به موفقیت‌ها و اقدامات خوب صورت گرفته توسط نهضت پیشرفت بانوان تبلیغات اسلامی همدان نیز حمایت‌های لازم از برنامه‌های نهضت پیشرفت دارد.

 وی با تاکید ب اینکه  باید از این ظرفیت مغفول مانده بیشتر استفاده شود افزود: اتفاقات خوبی در حال انجام است و  با برنامه‌های در پیش رود طی دو سال آینده  میدان حضور زنان در این عرصه فراگیرتر خواهد شد و با توجه به اینکه اسلام و انقلاب نگاه ویژه و جامعه پردازانه به زن دارد خود بانوان می‌توانند این جایگاه را ارتقا دهند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی همدان با تاکید بر اینکه حضور بانوان بای در عرصه‌های  امور خانواده، سبک زندگی اسلامی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، تشویق به بحث فرزند آوری و جوانی جمعیت و... بیشتر شود گفت: در این راستا باید حضور بانوان مبلغ و حوزه‌های علمیه  و بانوان جامعه پرداز پر رنگتر باشد.

 وی با بین اینکه توجه به نسل نوجوان به عنوان مادران آینده یک ضرورت مهم است گفت: با توجه به هجمه دشمن و نشانه گرفتن نسل جوان و نوجوان نقش بانوان تاثیر گذار در این حوزه باید جدی‌تر باشد.

وی همچنین با بیان اینکه در حوزه  مساجد نیز در ترکیب هیات امنای مساجد بانوان می‌توانند سنگر به سنگر در کنار مردان اقدامات خوبی داشته باشند در این حوزه نیز در استان همدان این موضوع مورد توجه قرار گرفته و در حوزه مساجد از ظرفیت‌های بالای بانوان استفاده می‌شود.

در ادامه مسئول نهضت پیشرفت بانوان ملایر نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده نهضت پیشرفت بانوان ملایر گفت: در این زمینه شناسایی محلات آسیب پذیر شهرستان ملایر را پیگیری کردیم و توانستیم اطلاعات خوبی را در حوزه امور بانوان استخراج کنیم.

 فروزان کردیوند با بیان اینکه در این زمینه بانوان نهضت پیشرفت وارد کار شده و برنامه‌های خود را به صورت جهادی شروع کرده و اقدامات خوبی انجام شد به دو اقدام مهم نهضت پیشرفت بانوان ملایر اشاره کرد و افزود: پیگیری راه اندازی مجمع خیرین ازدواج یکی از اقدامات ارزشمند نهضت پیشرفت بانوان ملایر است که با پیگیری‌های انجام شده مجوز و تاییده‌های لازم را گرفته  و به زودی راه اندازی خواهد شد.

 کردیوند همچنین از ایجاد فرهنگ سرای زن و خانواده با همکاری شهرداری ملایر خبر داد و گفت: این فرهنگ سرا نیز در حال آماده سازی است که می‌تواند خدمات ارزشمندی را برای بانوان شهرستان به همراه داشته باشد.

وی به موفقیت‌های نهضت پیشرفت بانوان ملایر اشاره کرد و افزود: کسب رتبه سوم در زیست بوم استان، آسیب شناسی محلات کم برخوردار و مشاوره به آنها، راه اندازی طرح رفیقانه با تعداد ۱۳۵ دختر و جذب آن‌ها  در راستای کار‌های فرهنگی و جهادی در بین نوجوانان دختر، افتتاح مقر کتاب در ملایر، کسب رتبه در تئاتر گوهر شاد، طرح رهروان فاطمی  با ازدواج ۴۸ زوج موفق از جمله موفقیت‌ها و برنامه‌های  ستاد نهضت پیشرفت بانوان ملایر بوده است.

ارسال نظر